آماده‌سازی بلادهوند برای ثبت رکورد سرعت در آفریقای جنوبی انجام می‌شود

آماده‌سازی بلادهوند برای ثبت رکورد سرعت در آفریقای جنوبی انجام می‌شود

تیم سازنده‌ی خودروی مافوق صوت بلادهوند که برای ثبت رکورد سرعت زمینی ۱،۶۰۰ کیلومتربرساعت تلاش می‌کند، وارد آفریقای جنوبی شدند.

سازندگان خودروی مافوق صوت بلادهوند (Bloodhound) که آن را برای ثبت رکورد سرعت زمینی آماده می‌کنند، هنگام ورود به صحرای آفریقای جنوبی برای شروع آزمایش از نمای ظاهری مخصوص کویر آن رونمایی کردند. خودروی Bloodhound قرار است در سال آینده رکورد سرعت زمینی ۱،۶۰۰ کیلومتربرساعت را ثبت کند.

Bloodhound / بلادهوند

اواخر سال گذشته پروژه‌ی بلادهوند با مشکل مالی دست‌وپنجه نرم می‌کرد اما با تزریق سرمایه در لحظات آخر، بار دیگر روند توسعه‌ی خود را از سر گرفت؛ اکنون تلاش این خودرو برای ثبت رکورد سرعت زمینی، پیشرفت تشویق‌آمیزی برای چنین پروژه‌ی جاه‌طلبانه‌ای به شمار می‌رود. 

Bloodhound / بلادهوند

تیم آزمایش هفته‌ی گذشته وارد صحرای هاکسکین پن در کیپ شمالی شدند و به مونتاژ مجدد این خودرو کمک کردند که از طریق هواپیمای مسافربری از لوگزامبورگ به ژوهانسبورگ منتقل شد. Bloodhound در ادامه ۹۰۰ کیلومتر پایانی را به سمت صحرای آفریقای جنوبی در پشت کامیون طی کرد.

Bloodhound / بلادهوند

نکته‌ی درخورتوجه در نسخه‌ی مخصوص کویر بلادهوند، افزودن چرخ‌هایی از جنس آلومینیوم خالص است که باریک‌تر هستند و برای اولین‌بار روی این خودرو دیده می‌شوند و برای حرکت با سرعت‌های مافوق صوت در مسیر کویری ساخته شده‌اند. قطر این چرخ‌ها به بیش از ۳۵ اینچ می‌رسد؛ هر کدام از آن‌ها حدود ۹۰ کیلوگرم وزن دارند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند در مقابل نیروهایی تا ۵۰،۰۰۰ جی مقاومت کنند. آن‌ها جایگزین لاستیک‌های بادی می‌شوند که بلادهوند در آزمایش قبلی در جاده آسفالت استفاده می‌کرد؛ زیرا لاستیک‌های بادی نمی‌توانند فشارهای شدید رانندگی با سرعت بالا را تحمل کنند.

Bloodhound / بلادهوند

تیم سازنده، بلادهوند را در آفریقای جنوبی تا سرعت ۸۰۰ کیلومتربرساعت یا بیشتر آزمایش می‌کنند و طی یک ماه آینده سرعت را حدود ۸۰ کیلومتربرساعت افزایش می‌دهند. یکی از اهداف اصلی تیم، ارزیابی نحوه‌ی واکنش خودرو هنگام کاهش سرعت و متوقف کردن از چند سرعت هدف، استفاده از ترمزهای چرخ، یک یا هر دو چتر نجات و ترمز هوایی غول‌پیکر است. تیم سازنده از داده‌های ۱۹۲ حسگر فشار استفاده کرده و آن را با مدل‌های دینامیک سیالات محاسباتی پیش‌بینی‌شده مقایسه می‌کنند. تعیین مقدار درگ خودرو برای این لازم است تا مشخص شود چه اندازه‌ای از پیشرانه‌ی جت رولزرویس EJ200 باید در تلاش به‌منظور ثبت رکورد ۱۶۰۰ کیلومتربرساعت در زمان بین ۱۲ تا ۱۸ ماه استفاده شود.

Bloodhound / بلادهوند

مسیر ۱۶ کیلومتری در بستر دریاچه‌ای خشک، به اندی گرین به‌عنوان راننده امکان می‌دهد تا پدال گاز را در زمان طولانی‌تری فشار دهد؛ پیش از این در تلاشی که در نیوکوای در نزدیکی کورن‌وال انجام شد، اندی گرین تنها توانست در حدود ۲ ثانیه به سرعت ۳۲۰ کیلومتربرساعت دست یابد. اندی گرین که قبلاً نیز رکوردهایی در زمینه‌ی سرعت زمینی ثبت کرده است، حین اجرای آزمایش نیروهایی تا ۳ جی (سه برابر وزن بدن خود) را تجربه خواهد کرد. ایستگاه‌های هواشناسی کنترل از راه دور مجهز به باتری در هر کیلومتر از طول مسیر ۱۶ کیلومتری قرار می‌گیرند تا سرعت و جهت باد، دما و سایر معیارها را از طریق شبکه‌ی بی‌سیم ثبت کنند.

Bloodhound / بلادهوند

به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای تمیز کردن مسیر برای ثبت رکورد سرعت، دولت ایالتی کیپ شمالی و اعضای انجمن محلی Mier بیش از ۳۵۰۰۰ تن سنگ و خاک را از مساحتی حدود ۲۱ میلیون کیلومتر مربع در دریاچه‌ی خشک جمع‌آوری کردند. تیم بلادهوند اعلام کرد که مساحت تقریبی ۳۵ هزار و ۴۰۵ کیلومتر مربع برای آزمایش این خودرو، بزرگ‌ترین مساحت زمینی است که تاکنون برای چنین رویداد به‌صورت دستی آماده شده است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده