پیکاپ نیسان تایتان ۲۰۲۰ رونمایی شد

پیکاپ نیسان تایتان ۲۰۲۰ رونمایی شد

نیسان در تگزاس، وانت پیکاپ تایتان ۲۰۲۰ را رونمایی کرد که دارای به‌روزرسانی‌هایی از نظر سیستم محرکه، قابلیت‌های ایمنی و طراحی بیرونی و داخلی است.

نیسان ظاهر طراحی بیرونی پیکاپ تایتان ۲۰۲۰ را که در دو سبک کابین (دوکابین معمولی و دوکابین کشیده) موجود است، به‌روز می‌کند و آن را «قدرتمند جنگجو» می‌نامد. اگرچه نام آن بسیار ساده به نظر می‌رسد، این طراحی پیوستگی بیشتری با ظاهر متکامل وانت تایتان و جلوپنجره‌ی برجسته دارد که در سه سبک مختلف موجود است. علاوه بر این، سپر پایین جدید و چراغ‌های LED جذاب به همراه چراغ‌های روشنایی روز LED با طرح دو بومرنگ نیز موجود هستند. ویژگی دوم در تیپ‌های بالاتر Pro-۴X و SL و Platinum Reserve به‌عنوان گزینه‌ی استاندارد در دسترس قرار می‌گیرد. نیسان همچنین تایتان را در تیپ‌های S و SV ارائه می‌دهد که بدون چراغ‌های جلو LED به‌عنوان گزینه‌ی استاندارد هستند.

2020 Nissan Titan / وانت پیکاپ نیسان تایتان

فارغ از نوع تیپ انتخابی، نیسان خاطرنشان می‌کند که تمام مدل‌های پیکاپ تایتان از چراغ‌های عقب به‌روزرسانی‌شده LED و تزئین براق درِ عقب بهره می‌برند. باز کردن در عقب باعث آشکار شدن سیستم روشنایی جدیدی نیز خواهد شد که از چهار منبع چراغ LED برای روشنایی کل کفی عقب استفاده می‌کند.

2020 Nissan Titan / وانت پیکاپ نیسان تایتان

در داخل خودرو، تایتان از فناوری جدید در کابین برخوردار است که شامل صفحه‌نمایش استاندارد مرکزی ۸ اینچی و نمایشگر سفارشی ۹ اینچی می‌شود.

سیستم محرکه

همراه‌با طراحی داخلی و خارجی به‌روزرسانی‌شده در تایتان، پیشرانه شاهد پیشرفت‌های کمی است. پیشرانه‌ی استاندارد ۵/۸ لیتری خورجینی هشت سیلندر این وانت پیکاپ اکنون ۴۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۵۶۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند که ۱۰ اسب‌بخار قدرت و ۲۵ نیوتن‌متر گشتاور بیشتر نسبت به گذشته دارد. قدرت خروجی پیشرانه در تایتان با استفاده از جعبه‌دنده خودکار ۹ سرعته‌ی جدید، که به‌جای جعبه‌دنده هفت سرعته‌ی قبلی کار می‌کند، راهی چرخ‌ها می‌شود. نسبت دنده نهایی از ۲/۹۴: ۱ در مدل قبلی به ۳/۶۹: ۱ در مدل جدید می‌رسد.

2020 Nissan Titan / وانت پیکاپ نیسان تایتان

به لطف به‌روزرسانی‌ها، مدل جدید وانت تایتان تقریباً یک ثانیه از زمان سرعت‌گیری ۸۰ تا ۱۱۰ کیلومتربرساعت در نسل پیشین خود را کاهش می‌دهد.

گیج آف‌رود (Off-Road Gauge) سیستم چهار چرخ محرک موجود در تایتان را تکمیل می‌کند؛ علاوه بر آن، جعبه‌دنده‌‌ی کمکی، قفل الکترونیکی محور عقب و سیستم کنترل حرکت در سراشیبی (محدود به تیپ Pro- ۴X می‌شود) برای آسان‌تر کردن حرکت در مسیرهای دشوار خارج از جاده اضافه شده‌اند. با استفاده از داده‌های شتاب‌سنج (برخلاف ژیروسکوپ)، گیج سیستم آف‌رود برخی پارامترها مانند زاویه‌های چرخش و شیب وانت را نشان می‌دهد.

کابین ایمن

نسل به‌روزرسانی‌شده‌ی تایتان همچنین از فناوری ایمنی اضافی بهره می‌برد و هر مدل وانت دارای هشت کیسه هوا (دو عدد بیشتر از قبل) و مجموعه‌ی ایمنی Safety Shield 360 مجهز به قابلیت‌های ایمنی پیشرفته است که شامل ترمز اضطراری خودکار دنده جلو و عقب با امکان تشخیص عابر پیاده، هشدار نقطه کور، هشدار ترافیک از عقب، هشدار انحراف از مسیر و چراغ‌های نور بالای خودکار می‌شود. موارد سفارشی شامل کنترل کروز انطباقی، دوربین دید اطراف خودرو و سیستم تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی است.

2020 Nissan Titan / وانت پیکاپ نیسان تایتان

بدون شک، تیتان ۲۰۲۰ به لطف طراحی، فناوری، پیشرانه و امکانات ایمنی، پیشرفت اساسی نسبت به مدل قبلی خود دارد. در شرایط فعلی فقط زمان خواهد گفت که آیا به‌روزرسانی‌های تایتان، خریداران کافی را به خود جلب می‌کند تا آن را هم‌رده‌ی رقبایی هم‌چون شورولت سیلورادو ۱۵۰۰، فورد F-150 و رم ۱۵۰۰ از نظر فروش قرار دهند یا خیر.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده