خروج ارزی تولید پراید و تیبا کاهش یافت

خروج ارزی تولید پراید و تیبا کاهش یافت

گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد توانسته است ۳۸ قطعه از مجموعه‌های موتور، جعبه‌دنده، اکسل و EMS محصولات سایپا شامل پراید و تیبا را در داخل کشور تولید کند.

گروه خودروسازی سایپا با اجرای طرح ملی بومی‌سازی قطعات محصولات خود در شرکت مگاموتور توانست ۳۸ قطعه از مجموعه‌های موتور (پیشرانه)، جعبه‌دنده، اکسل و EMS محصولات سایپا را با کمک شرکت‌های ایرانی در داخل کشور تولید کند.

سایپا

طرح داخلی‌سازی قطعات مربوط به جعبه‌دنده، موتور، اکسل و EMS محصولات خانواده‌ی تیبا؛ و موتور و اکسل و EMS محصولات خانواده‌ی پراید؛ و قوای محرکه وانت زامیاد با پیشرفت بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی پروژه در شرکت‌های تولیدکننده‌ی داخلی اجرا شده و قرار است نیاز محصولات گروه خودروسازی سایپا را برطرف کند.

قطعاتی نظیر مجموعه دنده برنجی خودرو، واشر سرسیلندر، دینام، رگولاتور و دریچه گاز، دیسک و صفحه‌کلاچ، حسگر اکسیژن، انژکتور، مدولاتور، مجموعه‌ی پلوس خودرو و چند قطعه‌ی دیگر مربوط به قوای محرکه ازجمله قطعاتی هستند که مگاموتور سایپا بومی‌سازی کرده است. با داخلی‌سازی قطعات مذکور، تاکنون به‌ازای هر دستگاه محصول از خانواده‌ی پراید و تیبا، ۲۹۰ یورو صرفه‌جویی ارزی برای گروه خودروسازی سایپا محقق شده است.

 2 SAIPA TIBA / سایپا تیبا ۲

براساس برنامه‌ریزی‌ها، قرار است این قطعات با تیراژ تولید روزانه بین ۲۰ تا ۱،۵۰۰ عددی، نیاز گروه خودروسازی سایپا را برطرف و این گروه را از واردات قطعات یادشده از بازار‌های خارجی بی‌نیاز کند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع تسنیم
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده