هیوندای، کیا و جنسیس از کیسه هوای جانبی جدید استفاده می‌کنند

هیوندای، کیا و جنسیس از کیسه هوای جانبی جدید استفاده می‌کنند

گروه خودروسازی هیوندای برای محصولات کیا و هیوندای و جنسیس به‌زودی از کیسه‌های هوای جانبی در وسط خودرو استفاده خواهد کرد. 

در ۲۰ سالی که از معرفی کیسه‌های هوای جانبی و پرده‌ای می‌گذرد، این اختراع مفید جان افراد زیادی را نجات داده‌ است. حالا سومین نوع از این کیسه‌های هوا نیز در شُرُف ورود به بازار خودرو است. کیسه‌های هوای جدید نیز از نوع جانبی هستند تا هنگام برخورد خودرو از طرفین، از سرنشینان محافظت کنند. فرق کیسه‌های هوای جانبی جدید در این است که به‌جای قرارگرفتن در کناره‌های اتاق، در وسط کابین جاسازی شده‌اند. پیش‌گام چنین ایده‌ای شرکت‌های هیوندای و جنرال موتورز هستند. هدف از ساخت کیسه‌های هوای جانبی در وسط کابین، جلوگیری از برخورد سر سرنشینان با یکدیگر هنگام تصادف است. 

Hyundai Motor Group front armrest-mounted side impact airbag

این کیسه‌های هوا هنگام تصادف فاصله‌ی بین راننده و سرنشین کناری را پر می‌کنند تا مبادا سر سرنشینان به‌هم برخورد کند. کیسه‌ی هوای جانبی مرکزی درون صندلی راننده نصب می‌شود و هنگام تصادف جانبی عمل می‌کند. خودروساز کره‌ای همچنین ادعا می‌کند توانسته یکی از سبک‌ترین کیسه‌های هوای جانبی جهان را تولید کند. هیوندای در ساخت این کیسه‌های هوای جدید مواد پیشرفته‌ای تولید کرده که هم دوام بیشتری دارند و هم وزن کمتر. به‌گفته‌ی هیوندای، وزن کیسه‌ هوای جانبی مرکزی ۵۰۰ گرم سبک‌تر از کیسه‌های هوای مشابه است و این وزن کمتر به‌لطف ساده‌سازی و استفاده از طراحی نوین به‌دست آمده است. 

افزون‌براین، کیسه‌ هوای جدید ابعاد کوچک‌تری دارد و این باعث انعطاف‌پذیری بیشتر آن هنگام نصب درون صندلی خودرو می‌شود. این مزیت باعث می‌شود این کیسه‌ هوا را بتوان در انواع صندلی‌ها نصب کرد. براساس اعلام هیوندای، این کیسه‌ هوای جانبی جدید می‌تواند آسیب‌های ناشی از برخورد سر سرنشینان به یکدیگر را تا ۸۰ درصد کاهش دهد. همچنین، آمارهای انجمن خودروسازان اروپا نشان می‌دهد در‌حال‌حاضر نرخ آسیب‌های ناشی از چنین تصادف‌هایی به ۴۵ درصد می‌رسد. این فناوری جدید قرار است در محصولات کیا و هیوندای و جنسیس به بازار عرضه شود تا این آمار را کاهش دهند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده