پورشه از خودروی الکتریکی 99X برای مسابقات فرمول E رونمایی کرد

پنج‌شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
مطالعه 3 دقیقه
پورشه برای ورود به مسابقات فرمول E از خودروی مسابقه‌ای 99X رونمایی کرد؛ این خودروی الکتریکی در تیم تگ‌هویر پورشه به خدمت گرفته خواهد شد.

پورشه در تلاش است تا هفته‌ی آینده خودروی الکتریکی تایکان را معرفی کند، اما این تنها وسیله نقلیه برقی خودروساز آلمانی نیست. به‌تازگی خودروی برقی پورشه 99X الکتریک رونمایی شد که نشانگر ورود این شرکت به دنیای هیجان‌انگیز فرمول E است. پورشه امیدواری زیادی به این مدل برقی دارد زیرا مسئولان این شرکت می‌گویند در نام آن برای تأکید بر اهمیت پروژه‌ی فرمول E، دو بار از «۹» استفاده می‌شود. پورشه همچنین ابراز امیدواری کرد که این خودروی مسابقه‌ای به‌عنوان بستری برای توسعه خودروهای الکتریکی آینده استفاده شود.

از نظر طراحی ظاهری، پورشه 99X الکتریک چیز زیادی برای ارائه ندارد زیرا این خودروی برقی تا حد زیادی روی رقابت تمرکز می‌کند. با این حال پورشه از طرح رنگ سنتی موتوراسپرت خود با رنگ‌های سیاه، سفید و قرمز بهره می‌برد. روی بدنه‌ی این مدل نشان‌های برجسته از پورشه و همچنین برچسب‌هایی برای تبلیغ انواع حامیان مالی از جمله هوگو باس (Hugo Boss) و وودافون قرار گرفته است.

پورشه خاطرنشان کرد که قوانین فرمول E به استفاده از شاسی استاندارد و باتری قید می‌کند، اما سیستم محرکه به خود سازنده واگذار شده است. در نتیجه این شرکت پیشرانه‌ی ویژه E-Performance تولید کرده است که از تجربه‌ی آن‌ها در سری مسابقات LMP1 بهره می‌برد. 

پیشرانه‌ی برقی تا ۳۳۵ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند اما در حالت مسابقه (Race) به ۲۶۸ اسب‌بخار و در حالت حمله (Attack) به ۳۱۶ اسب‌بخار محدود می‌شود. این خودروی الکتریکی می‌تواند در ۲/۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد و بیشینه سرعت آن به ۲۸۰ کیلومتربرساعت محدود خواهد شد.

گفته می‌شود که این خودروی مسابقه‌ای با تیم فرمول E تگ‌هویر پورشه (TAG Heuer Porsche) وارد رقابت‌های جهانی می‌شود؛ قائم مقام پورشه موتوراسپرت در این زمینه گفت:

مطالب مشابه

نظرات