افزایش چشمگیر قدرت تویوتا سوپرا با تنظیم ساده ECU

افزایش چشمگیر قدرت تویوتا سوپرا با تنظیم ساده ECU

تیونر انگلیسی لیچ‌فیلد توانست با تنظیم ECU، قدرت خروجی تویوتا سوپرا جدید را از ۳۳۵ به ۴۲۰ اسب‌بخار افزایش دهد.

بی‌ام‌و Z4 M40i و تویوتا سوپرا از شاسی و پیشرانه‌ی مشابهی استفاده می‌کنند؛ بنابراین، هر خبر خوشحال‌کننده‌ای درباره‌ی سوپرا، برای بی‌ام‌و Z4 نیز خوشحال‌کننده خواهد بود؛ به همین دلیل، بسیار جالب است که بدانید تنظیم ساده‌ی ECU می‌تواند قدرت سوپرا را تا ۴۲۰ اسب‌بخار افزایش دهد. لیچ‌فیلد موتورز (Litchfield Motors) که به‌دلیل تیونینگ نیسان GT-R و افزایش قدرت آن به ۶۳۱ اسب‌بخار شناخته می‌شود، محصول جدیدی دارد. افزایش قدرت با تیونینگ ساده خیلی تعجب‌آور نیست؛ زیرا این خودرو اسپرت ژاپنی درواقع بدین‌منظور ساخته شده است که تیونرهای مختلف آن را تقویت کنند.

2020 Toyota Supra / تویوتا سوپرا

بااین‌حال، تیونر انگلیسی لیچ‌فیلد توانست با استفاده از تنظیم ساده‌ی ECU، قدرت خروجی پیشرانه‌ی B58 I6 تویوتا سوپرا را افزایش و ۴۲۰ اسب‌بخار قدرت و ۵۹۷ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند؛ در‌حالی‌که نسخه‌ی اصلی این خودرو ۳۳۵ اسب‌بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور داشته است.

2020 Toyota Supra / تویوتا سوپرا

داینو در ابتدا نشان داد که تویوتا سوپرا درواقع می‌تواند ۳۷۶ اسب‌بخار قدرت و ۵۲۹ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. این، یعنی تنظیم ECU حدود ۵۰ اسب‌بخار دیگر به قدرت پیشرانه‌ی سه‌لیتری قدرتمند بی‌ام‌و اضافه کرده است. 

لیچ‌فیلد فقط به همین تنظیم ساده بسنده نمی‌کند و علاوه‌بر ECU، با هدف رساندن قدرت پیشرانه به ۴۵۰ اسب‌بخار و حتی بیشتر با میل‌تک (Milltek) و آکراپوویچ (Akrapovic) برای ارتقای سیستم اگزوز خودرو همکاری می‌کند. ناگفته نماند پیش‌ازاین، آکراپوویچ اگزوز تویوتا سوپرا را نیز ارتقا داده است.

2020 Toyota Supra / تویوتا سوپرا

انتظار می‌رود لیچ‌فیلد در آینده تغییرات بیشتری در تویوتا سوپرا اعمال کند. همچنین، گفته می‌شود این شرکت تیونر در حال تولید خنک‌کننده‌ی روغن برای پیشرانه و به‌روزرسانی شاسی و تنظیمات سیستم تعلیق با همکاری Bilstein و KW است. تعویض بوش‌های تعلیق نیز ازجمله کارهای مدنظر لیچ‌فیلد به‌شمار می‌رود و این تیونر به کمی زمان نیاز دارد تا نسخه‌ی نهایی سوپرا را با قدرت بیشتر عرضه کند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع bmwblog motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده