معافیت تسلا از تعرفه واردات آلومینیوم از ژاپن

معافیت تسلا از تعرفه واردات آلومینیوم از ژاپن

وزارت بازرگانی ایالات متحده‌ی آمریکا با درخواست تسلا برای معافیت از تعرفه‌های مربوط‌به واردات آلومینیوم از ژاپن به‌منظور تولید باتری تسلا در گیگافکتوری موافقت کرد.

اسناد دولتی نشان می‌دهد وزارت بازرگانی ایالات متحده‌ی آمریکا با درخواست تسلا برای لغو تعرفه‌ی ۱۰ درصدی مربوط‌به واردات آلومینیوم از ژاپن موافقت کرد. از این آلومینیوم‌ها قرار است در تولید سلول‌های باتری در گیگافکتوری نوادا استفاده شود. خودروساز مستقر در کالیفرنیا این درخواست را در اسناد ارائه‌شده‌ی ماه آوریل کرده و گفته است آلومینیوم را شرکت نیپون لایت‌متال (Nippon Light Metal Co) تولید می‌کند و تسلا به‌دنبال معافیت از تعرفه برای واردات سالانه‌ی ۱۰ هزار تن آلومینیوم است.

tesla / تسلا

وزارت بازرگانی آمریکا سندی به‌تاریخ ۱۵ خرداد منتشر کرد و آن را در وب‌سایت دولتی قرار داد. در این سند آمده است آلومینیوم در ایالات متحده به‌اندازه کافی دردسترس نیست یا با کیفیت مطلوب تولید نمی‌شود. تعلیق یک‌ساله در شرایط کنونی خوب است.

مسئولان تسلا در درخواست خود گفتند:

 تسلا، تنها سازنده این نوع باتری‌ها در ایالات متحده است و تولید برنامه‌ریزی‌شده‌ی این باتری‌ها در چند سال آینده به‌طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

درخواست تسلا چند ضخامت و عرض مختلف برای ورق‌های آلومینیومی را مشخص کرد. تسلا گفته است تولیدکنندگان آلومینیوم در ایالات متحده نمی‌توانند شرایط سازگاری با آلیاژ یا ضخامت موردنیاز را برآورده کنند و تولید داخلی نیز نمی‌تواند نیازمندی‌های سالانه‌ی این شرکت را برآورده کند. به‌همین‌دلیل، هیچ اعتراضی به درخواست تسلا نشد و با آن موافقت شد.

تسلا مدل 3 Tesla

تسلا قبلا سایر معافیت‌های تعرفه‌ای را از وزارت بازرگانی ایالات متحده برای قطعات چینی درخواست کرده بود. ازجمله‌ی این معافیت‌ها می‌توان به ECU خودرو تسلا مدل ۳ و واحد پردازش سیستم نیمه‌خودران اتوپایلوت اشاره کرد که وزارت بازرگانی آن‌ها را رد کرد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع autoblog
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده