مشخصات فنی موستانگ شلبی GT500 مدل ۲۰۲۰ اعلام شد

مشخصات فنی موستانگ شلبی GT500 مدل ۲۰۲۰ اعلام شد

فورد برای موستانگ شلبی GT500 پیشرانه‌ی جدیدی رونمایی کرده که ۷۶۰ اسب‌بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

فورد سرانجام پس از مدت‌ها انتظار مشخصات مدل ۲۰۲۰ موستانگ شلبی GT500 را اعلام کرد. پیشرانه‌ی این مدل می‌تواند ۷۶۰ اسب‌بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. بدین‌ترتیب، فورد سرانجام به وعده‌ی خود، یعنی تولید خودرویی با قدرت بیش از ۷۰۰ اسب‌بخار، جامه‌ی عمل پوشاند.

2020 Ford Mustang Shelby GT500

فورد شلبی GT500 جدید به موتور V8 با حجم ۵.۲ لیتر مجهز خواهد شد. روی این موتور سوپرشارژری هم نصب می‌شود تا قدرت بیشتری باتوجه‌به حجم خود بتواند تولید کند. فورد اعلام کرده در موتور جدید، دیگر از میل‌لنگ تخت خبری نخواهد بود. در این گونه میل‌لنگ‌ها دو سیلندر به‌طورهم‌زمان احتراق دارند که البته خیلی طرح معمولی نیست و به‌دلایل مصرف سوخت زیاد، خودروسازان بسیاری این مدل موتور را کنار گذاشته بودند؛ اما آمریکایی‌ها هنوزهم گاهی از این نوع طراحی استفاده می‌کنند. نکته‌ی بعدی درباره‌ی سیستم انتقال نیروی GT500 است که در آن، از جعبه‌دنده‌ی هفت‌سرعته‌ی دوکلاچه استفاده خواهد شد.

2020 Ford Mustang Shelby GT500

در بخش عملکرد فنی، فورد ادعا کرده GT500 جدید می‌تواند مسافت ۴۰۰ متر را در کمتر از ۱۱ ثانیه طی کند و حداکثر سرعت این خودرو نیز به‌صورت الکترونیکی روی ۲۸۹.۶ کیلومتر‌برساعت محدود خواهد شد. البته، هنوز اطلاعاتی درباره‌ی سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر GT500 اعلام نشده است.

2020 Ford Mustang Shelby GT500

در فورد موستانگ شلبی GT500 بسته به حالت رانندگی، چهار حالت مختلف نیز برای سیستم اگزوز تعبیه شده است. در داخل کابین نیز سیستم خنثی‌سازی صدا نصب خواهد شد تا با فیلترکردن صداهای اضافی و مخرب درون کابین، سواری راحت‌تر و لذت‌بخش‌تری برای سرنشینان فراهم کند.

2020 Ford Mustang Shelby GT500

مهندسان فورد درکنار پیشرانه‌ی جدید، با جدیت روی آیرودینامیک GT500 جدید نیز کار کرده‌اند. جلوپنجره‌ی این خودرو به‌گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند خنک‌کاری موتور را تا ۵۰ درصد بهبود ببخشد. بسته‌ای به‌نام Carbon Fiber Track Pack نیز برای شلبی سفارش‌دادنی خواهد بود که در آن، یک بالچه‌ی عقب بزرگ روی خودرو نصب می‌شود که توانایی تولید نیروی روبه‌پایینی به میزان ۲۲۷ کیلوگرم را دارد. باله‌ی عقب، تنها بخشی از این بسته است و چرخ‌های فیبرکربنی و صندلی‌های اسپرت ریکارو نیز از دیگر امکانات موجود در بسته‌ی مذکور هستند.

2020 Ford Mustang Shelby GT500

فورد موستانگ شلبی GT500 مدل ۲۰۲۰ از اواخر تابستان وارد بازار خواهد شد. گفتنی است هنوز قیمت نهایی این خودرو اعلام نشده؛ ولی کارشناسان قیمت پایه‌ی آن را بیش از ۶۰ هزار دلار تخمین زده‌اند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده