تویوتا از برنامه‌ی مهمش برای توسعه خودروهای برقی خبر داد

تویوتا از برنامه‌ی مهمش برای توسعه خودروهای برقی خبر داد

تویوتا قصد دارد تا سال ۲۰۲۵، ۵.۵ میلیون دستگاه خودرو الکتریکی و پیل سوختی بفروشد.

تویوتا اعلام کرد برای فروش ۵.۵ میلیون دستگاه خودرو الکتریکی تا سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی کرده است. همچنین، این شرکت به توسعه‌ی فناوری باتری‌های حالت‌جامد با جدیت ادامه خواهد داد و تا تابستان آینده، این باتری‌ها را معرفی خواهد کرد.

استراتژی جدید تویوتا را شیجکی تراشی، مدیر بخش تحقیق‌و‌توسعه و معاون مدیرعامل، اعلام کرده است. وی در گفت‌وگو با رویترز عنوان کرد تویوتا هدف خود را تغییر داده و قصد دارد در بازه‌ای پنج‌ساله و حتی زودتر، ناوگان خودروهای برقی خود را گسترش دهد تا بتواند خود را با نیازهای بازار این خودروها وفق دهد که هرروز و به‌سرعت در‌حال‌گسترش است.

toyota electric cars

افزون‌براین، تویوتا در تابستان آینده و هم‌زمان با برگزاری المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو، باتری‌های حالت‌جامد جدید خود را به‌منظور استفاده در خودروهای برقی معرفی خواهد کرد. شیجکی تراشی می‌گوید:

تصمیم‌گیری برای انجام کار مهم است؛ ولی تحویل‌دادن به‌موقع آن مهم‌تر. اگر همه‌چیز به‌خوبی پیش رود، تویوتا هم‌زمان با شروع بازی‌های المپیک تابستانی توکیو به‌صورت عمومی فناوری باتری‌های حالت‌جامد را رونمایی خواهد کرد.

خودروهایی که از نیروی الکتریکی برای حرکت استفاده می‌کنند، نقش مهمی در سبد محصولات آینده‌ی تویوتا ایفا می‌کنند. سال آینده، تویوتا نسخه‌ی الکتریکی C-HR و خواهرخوانده‌ی آن، Ioza را برای بازار چین رونمایی خواهد کرد. همچنین، برای بازار ژاپن نیز خودرویی شهری معرفی خواهد شد که با هربار شارژ می‌تواند ۱۰۰ کیلومتر را طی کند.

toyota electric cars

تا سال ۲۰۲۵، خودروساز نام‌آشنای ژاپنی بیش از ۵.۵ میلیون خودرو الکتریکی خواهد فروخت که از این تعداد حدود یک‌میلیون دستگاه آن از نیروی برقی درکنار پیل سوختی هیدروژنی استفاده می‌کنند. علاوه‌براین، تویوتا براساس پلتفرم فعلی TNGA خود، پلتفرم مخصوص خودروهای برقی را توسعه می‌دهد که با نام e-TNGA رونمایی خواهد شد. این پلتفرم در انواع خودروهای کراس‌اور کوچک به‌کار گرفته می‌شود و قرار است سوزوکی و سوبارو نیز از آن استفاده کنند.

تویوتا CH-R

تویوتا برنامه‌ای برای تولید کراس‌اور الکتریکی، خودرو سدان، مینی ون و شاسی‌بلند بزرگ الکتریکی نیز دارد. این مدل‌ها از فاصله‌ی محوری زیاد و دوربین‌های روی درها به‌جای آینه‌های جانبی و طراحی خاص مربوط‌به خودروهای برقی بهره می‌برند. طراحی ظاهری این خودروها تاحدودی به فارادی فیوچر FF91 نیز شباهت دارد. همچنین، تویوتا از قرارداد جدیدی با یکی از شرکت‌های باتری‌سازی چینی به‌نام CATL و شرکت خودروسازی BYD نیز خبر داده است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده