ولوو برای افزایش ایمنی، به پروژه گروه عملیاتی داده اروپا می‌پیوندد

جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
ولوو به همراه مرسدس بنز، فورد و بی‌ام‌و به پروژه آزمایشی اشتراک داده‌های ایمنی در اتحادیه اروپا پیوسته‌اند تا ایمنی بیشتری در جاده‌ها فراهم شود.

ولوو همراه‌با سایر خودروسازان بزرگ به پروژه آزمایشی اشتراک داده‌های ایمنی در سراسر اروپا می‌پیوندد که هدف آن ایمن ساختن جاده‌های قاره سبز است. پروژه یادشده با مشارکت بخش عمومی و خصوصی به نام گروه عملیاتی داده اروپایی (European Data Task Force) و با حضور برخی برندهای پیشرفته خودروسازی این قاره، ارائه‌دهندگان خدمات ترافیکی و تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا انجام می‌شود که همگی اطلاعات و خدمات ایمنی ناشناسی را ازطریق سرویس ابری به اشتراک می‌گذارند. 

گروه عملیاتی داده اروپایی شامل کشورهای هلند، اسپانیا، فنلاند و آلمان، ارائه‌دهندگان خدمات ترافیکی مانند HERE Europe و TomTom Traffic و همچنین خودروسازانی مانند مرسدس بنز، بی‌ام‌و، فورد و البته ولوو می‌شود. ولوو با ارائه اطلاعات لحظه‌ای ازطریق فناوری‌های ایمنی متصل مانند هشدار با فلاشر (Hazard Light Alert) و هشدار جاده لغزنده به اجرای این پروژه کمک خواهد کرد. هشدار بافلاشر و هشدار جاده لغزنده ولوو برای اولین‌بار است که در صنعت خودروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هاکان ساموئلسون، مدیرعامل ولوو گفت:

سیستم‌های هشدار ولوو به وسایل نقلیه اجازه می‌دهد که با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و راننده‌ها ازطریق شبکه ابری از شرایط جاده لغزنده در نزدیکی و سایر خطرات آگاه شوند. سیستم هشدار بافلاشر و جاده لغزنده در سال ۲۰۱۶ معرفی شد و هم‌اکنون در تمامی مدل‌های جدید ولوو که در اروپا فروخته می‌شود، موجود است.

از سال ۲۰۱۸ تاکنون، بخش خودرو و کامیون ولوو داده‌های خود را برای هشدار دادن به رانندگان درباره خطرات نزدیک در سوئد و نروژ به اشتراک می‌گذارند. مالین اکهولم، مدیر مرکز ایمنی ولوو گفت:

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود