فراری کمیاب 250GT SWB در حراجی RM فروخته خواهد شد

شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
یکی از ۴۰ نمونه‌ی ساخته‌شده از فراری 250GT SWB با بدنه‌ی متالیک، به‌زودی در حراجی RM شهر مانتری با قیمتی بیش از ۲۰ میلیون دلار فروخته خواهد شد.

خودروهای فراری دهه‌ی ۱۹۶۰ همیشه جزو باارزش‌ترین خودروهای کلکسیونی کلاسیک و قدرتمند بوده‌اند؛ به‌طوری‌که اکثر نمونه‌های آن‌ امروزه به‌راحتی با مبلغی بیش از ۱۰ میلیون دلار فروخته می‌شوند. بی‌شک یکی از زیبا‌ترین خودروهای ساخته‌شده در تاریخ فراری، نمونه‌ی 250GT SWB Berlinetta مدل ۱۹۶۲ است. این مدل را تیم اسکاگلیتی فراری ساخته‌ و بیش از خودرو اسپرت معمولی است. مدل مشهور 250GTO فراری که امروز به‌عنوان گران‌ترین خودرو جهان شناخته می‌شود، بسیاری از ویژگی‌هایش را مدیون نمونه‌ی 250GT است.

خودرو نقره‌ای‌رنگ مذکور یکی از ۴۰ نمونه‌ی 250GT SWB ساخته‌شده با بدنه‌ی متالیک و آخرین نمونه‌های تولیدی است. این مدل برای استفاده‌ی شهری ساخته‌ شده و نام Lusso (به‌معنی لوکس در زبان ایتالیایی) را یدک می‌کشد. خودرو اسپرت 250GT SWB فراری از پیشرانه‌ی سه‌لیتری SOHC دوازده سیلندر بهره می‌برد که با سه کاربراتور وبر DCL6 40 تغذیه می‌شود. این پیشرانه‌ ۲۴۳ اسب‌بخار قدرت در ۷,۰۰۰ دوربردقیقه تولید می‌کند و قدرت به‌وسیله‌ی جعبه‌دنده‌ی چهارسرعته‌ی دستی منتقل می‌شود.

جان ویلی، آنالیزور ارشد سایت Hagerty می‌گوید:

بااین‌حال، منظور از کلکسیونر باسابقه چیست؟ طبق آمار، کلکسیونرهایی که یک نمونه از این خودرو را دراختیار دارند، به‌صورت میانگین مالک ۳۱ خودرو دیگر با ارزش کلی ۶۳ میلیون دلار هستند. این کلکسیونرها به‌خوبی از بازار خودروهای کلاسیک مطلع هستند و باتوجه‌به تیراژ ساخت نسبتا فراوان فراری 250GT SWB، پیشنهاددهندگان در حراجی به‌دنبال بهترین قیمت برای خرید خواهند بود.

این خودرو در اوت۲۰۱۶ در حراجی Gooding & Company حاضر شد؛ اما به قیمت تعیین‌شده‌ی فروشنده نرسید و فروخته نشد. این‌بار قیمتی برای فراری 250GT SWB نقره‌ای‌رنگ در نظر گرفته‌ نشده تا بخت فروش این خودرو از همیشه بیشتر باشد. باوجوداین، جذابیت‌های نمونه‌ای کلاسیک از فراری 250GT SWB برلینتای ساخته اسکاگلیتی آن‌قدر چشمگیر است که توجه هر کلکسیونری را به‌خود جلب می‌کند.

درپایان، باید به این نکته اشاره کنیم هرچند قیمت پیشنهادی برای این خودرو در نظر گرفته نشده، پیش‌بینی می‌‌کنیم نمونه‌ی مذکور با قیمتی بین ۸ میلیون تا ۱۰ میلیون دلار فروخته شود.

مطالب مشابه

نظرات