نیسان 370Z، نسخه ویژه پنجاه سالگی، رونمایی شد

نیسان 370Z، نسخه ویژه پنجاه سالگی، رونمایی شد

نیسان به‌مناسبت پنجاهمین سال معرفی سری Z، نسخه‌ی پنجاه سالگی 370Z را در نمایشگاه خودرو نیویورک رونمایی کرد.

نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۱۹ رویداد ویژه‌ای برای نیسان است. ۵۰ سال پیش، خودروساز ژاپنی نسخه‌ای با طرح داتسون 240Z فعلی را برای خریداران آمریکایی در نیویورک رونمایی کرد. به‌مناسبت این رویداد، نیسان بسته‌ی ظاهری خاصی برای خودرو سرسخت 370Z معرفی کرده که نسخه‌ی «۵۰ سالگی» نام‌گذاری شده است. 

Nissan 370Z / نیسان 370Z

ایوان اسپینوزا، معاون برنامه‌ریزی و استراتژی جهانی محصول نیسان، در‌این‌باره گفت:

بر هیچ‌کس پوشیده نیست داتسون 240Z آغازگر ورود خودروهای اسپرت ژاپنی به بازار ایالات متحده‌ی آمریکا بود. تقریبا همه می‌دانند و در تاریخ شناخته شده است که چگونه پیتر براک با 240Z، چشم‌انداز موتوراسپرت آمریکا را تغییر داد. پس‌ازآنکه معرفی BRE 240Z در سال ۱۹۷۰، نیسان (داتسون) با هزاران پیروزی طی پنج دهه‌ی گذشته به یکی از شرکت‌های موفق درزمینه‌ی موتوراسپرت آمریکا تبدیل شده است.

Nissan 370Z / نیسان 370Z

به‌همین‌دلیل نسخه‌ی ۵۰ سالگی نیسان 370Z چنین طرح جالبی برای فضای بیرونی پوشیده است. طرحی دورنگ با نوارهای برجسته در دو طرف خودرو، قدردانی از خودرو مسابقه‌ای 240Z پیتر براک است. در اوایل دهه‌ی ۱۹۷۰، پیتر براک در مسابقات SCCA به مقام قهرمانی دست یافته بود. نیسان این طرح را در دو گزینه‌ شامل رنگ سفید و قرمز با نقره‌ای و سیاه برای خریداران ارائه می‌دهد. بسته‌ی ۵۰ سالگی برای انواع مدل‌های پایه، اسپرت، اسپرت تورینگ و نیسمو دردسترس خواهد بود.

Nissan 370Z / نیسان 370Z

صرف‌نظر از نوع رنگ یا تیپ خودرو، هرکدام از مدل‌ها با نوارهایی روی درها و کناره تزیین می‌شوند که از چراغ‌های جلو تا ستون عقب امتداد دارند. علامت Z در گِل‌گیرها نیز با برند اختصاصی ۵۰ سالگی تزیین شده است و رینگ‌های ویژه ۱۹ اینچی در چهار گوشه قرار گرفته‌اند. در داخل نسخه‌ی ۵۰ سالگی، نشانه‌های پنجاهمین سالگرد روی پشت‌سری‌های صندلی‌ها و نشانگرهای داشبورد به‌کار می‌رود. دوخت منحصربفرد، پوشش ویژه‌ی آلکانترا برای غربیلک فرمان، کف‌پوش‌ها و قطعات تزیینی چرم مصنوعی برای پنل درها ازجمله سایر امکانات جدید این نسخه هستند.

Nissan 370Z / نیسان 370Z

نسخه‌ی ۵۰ سالگی نیسان 370Z پنجمین خودرو این شرکت به‌شمار می‌رود که با نشان سالگرد تزیین می‌شود. چنین روندی با معرفی نسخه‌ی دهمین سالگرد داتسون 280ZX در سال ۱۹۸۰ آغاز شد و پس‌ازآن، با نیسان 300ZX توربو در سال ۱۹۸۴ ادامه یافت. در سال ۲۰۰۵، این شرکت نسخه‌ی ۳۵ سالگی نیسان 350Z را منتشر کرد و به‌مناسبت ۴۰ سالگی نیز در سال ۲۰۰۹ با برند جدید 370Z ارائه شد. 

جزئیات مربوط‌به قیمت این خودرو در آینده منتشر خواهد شد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده