کارلوس گون با انتشار یک ویدیو، ادعای بی گناهی کرد

چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
مطالعه 3 دقیقه
کارلوس گون با انتشار ویدئویی ۷ دقیقه‌ای در نیمه شب، از بی‌گناهی خود نسبت به تمام اتهامات سخن گفت و از مدیران ارشد نیسان انتقاد کرد.

کارلوس گون، مدیرعامل سابق اتحاد رنو-نیسان، نیمه شب گذشته با انتشار یک ویدئو ۷ دقیقه‌ای از بی‌گناهی خود سخن گفت و اذعان داشت که دستگیری وی ناشی از یک دسیسه بوده است. این ویدئو قبل‌تر از دستگیری مجدد و زمانی‌که وی به قید وثیقه آزاد شده بود، ضبط شده است. مدیرعامل نیسان در این ویدئو می‌گوید که نسبت به تمامی اتهامات مربوط بی‌گناه است؛ اما کارلوس گون هیچ مدرکی را مبنی بر اثبات ادعا و بی‌گناهی خود فراهم نکرده بود.

کارلوس گون می‌گوید:

کارلوس گون در سخن اصلی خود می‌گوید که او به‌علت رویدادی خاص یا رهبری دیکتاتوری دستگیر نشده است، بلکه دستگیری وی ناشی از دسیسه چینی و نقشه‌های خیانت‌آمیز برخی مدیران ارشد بوده است.

در ادامه کارلوس گون می‌گوید که می‌داند این نقشه‌ها کار چه کسی بوده؛ اما از آن‌ها نامی نمی‌برد. او می‌گوید که برای کارکنان نیسان احترام قائل است؛ اما از افرادی با ‌عنوان مدیرانی که به‌خاطر منافع و ترس خود، خسارت‌های مالی به‌بار آورده‌اند، یاد می‌کند. مدیرعامل سابق نیسان می‌گوید که این افراد از خودمختاری شرکت نیسان و همگرایی برای پیوند و ساخت گروه رنو-نیسان-میتسوبیشی ترس داشتند.

کارلوس گون ادعا می‌کند که قوی‌ترین مدافع خودمختاری و استقلال نیسان بوده است و معتقد است که خودمختاری این شرکت باید بر پایه عملکرد باشد. گون عقیده دارد که عملکرد فعلی نیسان خوب نیست و مدیریت ضعیفی در قبال ضررها و رسوایی‌ّها وجود دارد.

کارلوس گون از اتفاق آرا نوظهور گروه مشترک انتقاد می‌کند و می‌گوید:

در آخر، کارلوس گون می‌گوید که بزرگ‌ترین آرزوی وی برگزاری یک دادگاه عادلانه است؛ اما به‌گفته وی وکلا صداقت کافی را در رابطه با جوانمردانه بودن دادگاه ندارند.

مطالب مشابه

نظرات