کادیلاک CT5 مدل ۲۰۲۰ رونمایی شد

کادیلاک CT5 مدل ۲۰۲۰ رونمایی شد

در آستانه برگزاری نمایشگاه خودرو نیویورک، جنرال موتورز مدل ۲۰۲۰ سدان کادیلاک CT5 را رونمایی کرد. CT5 جدید تا پایان سال جاری راهی بازار می‌شود.

کادیلاک به‌شدت معتقد است که خودروهای سدان هنوز هم آینده‌ای روشن در پیش رو دارند، حتی اگر کراس‌اور و مدل‌های شاسی‌بلند تمام بازار دنیای خودرو را فرا گرفته باشند. پس از سرمایه‌گذاری ۲۱۱ میلیون دلاری در کارخانه لنسینگ گرند ریور جنرال موتورز، خودروساز آمریکایی آماده است تا کادیلاک CT5 مدل ۲۰۲۰ را جایگزین نسخه قدیمی کند. 

2020 Cadillac CT5 / کادیلاک

قالب چراغ عمودی در مدل جدید کادیلاک CT5 نیز ادامه دارد، اما طراحی جلوی سدان کمی تهاجمی‌تر از آن است که از کادیلاک انتظار داشتیم. جلوپنجره بسیار برجسته به نظر می‌رسد و ما را بیشتر به یاد خودروی مفهومی اسکالا (Escala) می‌اندازد، درحالی‌که چراغ‌های عقب انحراف بیشتری نسبت به مدل قبلی دارند. شایان ذکر است که رنگ بورگاندی (burgundy) در تیپ پریمیوم لوکس عرضه می‌شود، ولی تیپ اسپرت دارای رنگ نقره‌ای خواهد بود.

2020 Cadillac CT5 / کادیلاک

هم‌اکنون فقط یک تصویر از فضای داخل کابین کادیلاک CT5 جدید در اختیار داریم که کنسول مرکزی را با تریم چوبی مجلل نشان می‌دهد و میزبان دکمه‌های مدور متعلق به سیستم اطلاعاتی و سرگرمی است. پنل‌های در خودرو از قطعات چوبی بیشتری بهره می‌برند و در صندلی‌ها و دسته‌ صندلی‌های مرکزی به وفور از چرم استفاده می‌شود. البته مدتی قبل نیز تصاویر جاسوسی از نمونه اولیه این سدان منتشر شد که جزئیات کمی از فضای داخلی در اختیار قرار می‌داد.

2020 Cadillac CT5 / کادیلاک

براساس پلتفرم آلفا، کادیلاک CT5 مدل ۲۰۲۰ با گزینه‌های سیستم محرک عقب یا تمام چرخ محرک همراه‌با پیشرانه‌ی بنزینی ۲ لیتری مجهز به توربوشارژر در دسترس خریداران خواهد بود. همچنین پیشرانه ۳ لیتری خورجینی ۶ سیلندر تویین توربو به‌عنوان آپشن ارائه می‌شود و هر دو پیشرانه یادشده قدرت خروجی خود را ازطریق جعبه‌دنده اتوماتیک ۱۰ سرعته به چرخ‌ها انتقال می‌دهند. گفته می‌شود که در این جعبه‌دنده، تعویض دنده تقریباً نامحسوس است و راننده نمی‌توان به‌راحتی تعویض دنده‌ را تشخیص دهد. بسته به نوع پیشرانه انتخابی، علامتی در بیرون خودرو نصب می‌شود که مقدار گشتاور خروجی پیشرانه را بر حسب نیوتن‌متر نمایش می‌دهد.

2020 Cadillac CT5 / کادیلاک

مدل جدید کادیلاک CT5 طی ماه آینده میلادی در نمایشگاه خودرو نیویورک به‌صورت رسمی نمایش داده خواهد شد و تا قبل از پایان سال ۲۰۱۹، فروش آن آغاز می‌شود. جزئیات مربوط‌به قیمت این سدان اعلام نشده است، اما بدون شک می‌توان گفت که قیمت آن کمتر از CT6 با ۵۰ هزار ۴۹۵ دلار خواهد بود. برای مقایسه بد نیست بدانید مدل قبلی کادیلاک CTS بدون احتساب آپشن‌های اضافه‌شده، حدود ۴۶ هزار و ۹۹۵ دلار است.

منبع motortrend motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید