از مراسم رونمایی تسلا مدل Y چه انتظاراتی داشته باشیم؟

دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
مراسم رونمایی رسمی از تسلا مدل Y طی روزهای آینده در لس‌آنجلس برگزار می‌شود و تا اواخر سال ۲۰۲۰ به تولید انبوه خواهد رسید.

چند روز بیشتر تا بزرگ‌ترین رویداد رونمایی سال در زمینه خودروی الکتریکی فاصله نداریم. قرار است کراس‌اور برقی تسلا مدل Y در روز ۲۳ اسفند (۱۴ مارس) به‌طور رسمی رونمایی شود و گمانه‌زنی‌های زیادی درباره این خودروی برقی مطرح می‌شود. تمام اطلاعات ما از خودروی برقی جدید تسلا به چند تیزر کوتاه و توئیت‌های ایلان ماسک محدود می‌شود. 

آن‌طور که گفته می‌شود، کراس‌اور مدل Y براساس تسلا مدل ۳ طراحی و ساخته شده است. این شیوه باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود و به این معنی خواهد بود که قیمتی حدود ۴۰ هزار دلار دارد. شایعات قبلی از سه‌ردیفه بودن کابین تسلا مدل Y صحبت می‌کردند، اما باتوجه‌به اندازه طول خودرو چنین موضوعی سؤال‌برانگیز به نظر می‌رسد. باتوجه‌به هم‌اندازه نبودن با تسلا مدل ایکس، می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که مدل Y کراس‌اور دو ردیفه باشد. 

مراسم رونمایی رسمی تسلا مدل Y در استودیوی طراحی تسلا در لس‌آنجلس برگزار خواهد شد و به ماه‌ها انتظار علاقه‌مندان پایان می‌دهد. ایلان ماسک پیش‌تر در توئیتی اعلام کرد که تسلا مدل Y ۱۰ درصد بزرگ‌تر از مدل ۳ است و قیمت آن نیز تقریباً ۱۰ درصد بیشتر از این خودروی برقی خواهد بود. گزارش سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ تسلا به سهام‌داران این شرکت بیان می‌کند که تولید انبوه مدل Y تا اواخر سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود. تسلا فرایند تجهیز کارخانه گیگافکتوری ۱ را در فریمونت برای تولید انبوه کراس‌اور جدید خود در سال جاری آغاز می‌کند تا سال آینده با مشکلی مواجه نشود. 

تسلا مدل Y حدود ۷۵ درصد از قطعات خود را از مدل ۳ قرض می‌گیرد؛ برای مقایسه بد نیست بدانید مدل ایکس تقریباً ۳۰ درصد با تسلا مدل اس اشتراک قطعات دارد. کراس‌اور مدل Y برخلاف شایعات مطرح‌شده، از درهای گالوینگ بهره نمی‌برد و درهای معمولی خواهد داشت. درباره باتری خودروی برقی نیز از نوعی مشابه مدل ۳ با شعاع حرکتی کمتر استفاده می‌شود. 

احتمالا قیمت مدل Y از ۳۹ هزار دلار آغاز خواهد شد و مدل‌های آپشن‌دار با قیمت‌های بالاتر، زودتر تحویل می‌شوند. پایین‌ترین شعاع حرکتی این مدل به ۳۲۰ کیلومتر محدود می‌شود، درحالی‌که بیش‌ترین شعاع حرکتی حدود ۴۴۰ کیلومتر برآورد شده است. به‌عنوان گزینه استاندارد در این مدل از سخت‌افزار فناوری کاملا‌ً خودران (FSD) تسلا استفاده می‌شود و قابلیت به‌کارگیری سوپرشارژر نسخه سوم نیز دارد. در این مدل از دستگیره‌های در، صفحه‌نمایش لمسی ۱۵ اینچی و سیستم تهویه هوا به سبک تسلا مدل ۳ بهره گرفته خواهد شد. به‌عنوان آخرین انتظارات می‌توان به استفاده از شیشه جلو پانورامیک و عدم وجود سیستم تعلیق بادی اشاره کرد. 

هر چند اشتیاق زیادی برای آشنایی با کراس‌اور برقی جدید تسلا وجود دارد،‌ اما باید روزهای باقی‌مانده را تا مراسم رونمایی سپری کنیم و ببینیم که با چه پدیده‌ای سروکار خواهیم داشت. 

دانلود    360P        720P

مطالب مشابه

نظرات

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد