شاسی بلند مفهومی استون مارتین لاگوندا معرفی شد

شاسی بلند مفهومی استون مارتین لاگوندا معرفی شد

برند لاگوندا زیرمجموعه‌ی جدید استون مارتین است و احتمالا ارائه‌کننده‌ی اولین شاسی‌بلند این خودروساز بریتانیایی در آینده‌ی نزدیک خواهد بود.

مدل مفهومی لاگوندا آل‌ترین (All-Terrain) لحظاتی پیش در نمایشگاه خودروِ ژنو ۲۰۱۹ رونمایی شد تا نویدبخش تولد اولین شاسی‌بلند تاریخ استون مارتین باشد. طراحان استون مارتین از سدان مفهومی لاگوندا که چند ماه پیش معرفی شده بود، برای ساخت لاگوندا آل‌ترین الهام گرفته‌اند تا ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد این خودرو در زیبایی و آیرودینامیک برای کراس‌اور بهینه‌سازی شود. محصول نهایی بسیار چشم‌نواز است و خودرویی از آینده به‌نظر می‌رسد.

Aston Martin Lagonda All-Terrain Concept

در فضای داخلی، لاگوندا آل‌ترین به قایق‌های تفریحی لوکس شباهت دارد. با نوآوری جالبی، پنل پشت فرمان به‌صورت نمایشگر تمام‌رنگی داخل فرمان جای داده شده است. شاید چنین خلاقیتی چندان کاربردی و مناسب خودروِ واقعی نباشد؛ اما احتمالا با تولید مدل‌های تمام خودران در آینده مدنظر قرار خواهد گرفت.

لاگوندا آل‌ترین کراس‌اوری مفهومی با توانایی رانندگی خودران است. وقتی سیستم‌های هوشمند هدایت خودرو را دراختیار بگیرند، راننده و سرنشین کنار ِاو می‌توانند با گردش صندلی‌ها، روبه‌روی هم قرار بگیرند یا با چرخش بیشتر، پشت به جاده و درمقابل ردیف عقب باشند.

Aston Martin Lagonda All-Terrain Concept

قسمتی از سقف این خودروِ مفهومی شبیه مرسدس‌ بنزهای گالوینگ، به‌سمت بالا بازمی‌شود تا ورودوخروج سرنشینان راحت‌تر شود. به‌عقیده‌ی طراحان لاگوندا آل‌ترین، مهم‌ترین قسمت این خودرو جوی‌استیک و کلید گردان در قسمت میانی کابین است که هنگام هدایت خودرو، با مدیریت فناوری خودران و کنترل امکانات رفاهی راه‌گشا خواهد بود. دیگر نکته‌ی جالب در طراحی این مدل، کشیدگی عقب است که پس از بازشدن درپوش صندوق، محلی برای نشستن یا کاربری‌های موقت فراهم می‌کند.

Aston Martin Lagonda All-Terrain Concept

اطلاعات دقیقی از پیشرانه‌ی استون مارتین لاگوندا آل‌ترین منتشر نشده؛ اما بنابر اعلام شرکت سازنده، این خودروِ مفهومی تمام‌برقی است و از باتری‌های قدرتمند در کف کابین بهره می‌برد. مدل جاده‌ای از شاسی‌بلند لوکس استون مارتین سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. این محصول مهمان خط‌تولید اختصاصی و تازه‌تأسیس لاگوندا در سنت‌اتان ولز انگلستان خواهد بود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده