ایران خودرو در هشت روز، ۵۷۰۰ دستگاه خودرو فروخت

ایران خودرو در هشت روز، ۵۷۰۰ دستگاه خودرو فروخت

ایران‌خودرو از زمان آغاز طرح فروش فوری محصولاتش از ۳۰بهمن تا ۷اسفند، ۵,۷۰۰ دستگاه از خودروهایش را فروخت. 

ایران‌خودرو پس از دریافت مجوز از وزارت صنعت برای اختصاص ۲۰ درصد از تولید روزانه‌اش به فروش فوری، از ۳۰بهمن و در هشت روز، ۵,۷۰۰ دستگاه خودرو را فروخته است. براساس اسناد، تعداد ۳۵,۴۰۵ دستگاه خودرو از ابتدای بهمن تا روز یازدهم اسفند امسال تولید و همین تعداد به مشتریان تحویل داده شده است. براساس دیدگاه‌های کارشناسان بازار، با افزایش عرضه، قیمت خودرو در روزهای اخیر با سیر نزولی همراه بوده است.

خودرو

افزایش تعداد تولید با شیب کم نیز به‌دلیل مشکلات قطعه‌سازان در پی تحریم و مشکل نقدینگی به کاهش عرضه منجر شد که افزایش تقاضای واقعی در روزهای پایانی سال، به کمبود خودرو در بازار دامن زد.

برمبنای این گزارش، باتوجه‌به شرایط ایجادشده در بازار خودرو،‌ با دستور مدیرعامل ایران‌‌خودرو این خودروساز به‌عنوان تأمین‌کننده اصلی بازار کارگروه‌های تخصصی برای تحلیل وضعیت در هفته‌های گذشته تشکیل داده تا قیمت بازار خودروها را به قیمت‌های کف هفته اول بهمن کاهش دهد. به‌اذعان کارشناسان بازار، این هدف درحال محقق‌شدن است؛ به‌گونه‌ای که قیمت در بازار آزاد سیر نزولی در پیش گرفته است.

پژو 206 peugeot 206

ایران‌خودرو به‌منظور دستیابی به این هدف و کاهش یا تثبیت قیمت خودرو در بازار آزاد، برنامه‌ریزی مجدد و تخصیص منابع حاصل از فروش به قطعه‌سازان برای افزایش توان تولید را در دستورکار قرار داد. این خودروساز به‌منظور حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان واقعی، برنامه‌ی فروش ۲۰ درصد از تولید روزانه به‌صورت فوری را به‌اجرا گذاشت و محدودیت‌هایی ازجمله امکان ثبت‌نام فقط یک دستگاه خودرو برای هر کدملی، ثبت‌نام‌نکردن در ۱۸ ماه گذشته برای محصولات ایران‌خودرو و حداقل ۱۸ سال را اعمال کرد.

IKCO RUNNA LX / ایران خودرو رانا ال ایکس

همچنین در طرح‌های فروش فوری روزانه، کاهش اختصاص خودرو به مشتریانی که در گذشته بیش از یک‌بار ثبت‌نام کرده‌اند و تخصیص‌نیافتن خودرو به مشتریان حقوقی به‌عنوان عوامل محدودکننده در نظر گرفته شد. پیش‌بینی می‌شود با افزایش عرضه و تحویل خودروها در فروش فوری، کاهش قیمت در بازار ادامه داشته باشد و شرایط مطلوب‌تری برای تأمین نیاز مشتریان واقعی و نهایی فراهم شود. در طرح فروش ایران‌خودرو، محصولاتی مانند پژو 206، پژو 405، پژو 207، پژو پارس، سمند و رانا به خریداران فروخته شدند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده