نیسان لیف؛ پرفروش‌ترین خودروی برقی جهان در سال ۲۰۱۸

نیسان لیف؛ پرفروش‌ترین خودروی برقی جهان در سال ۲۰۱۸

طبق آخرین اطلاعات منتشرشده نیسان لیف همچنان در رده نخست پرفروش‌ترین خودروی برقی سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است. 

طبق اطلاعات منتشرشده توسط مرکز تحقیقات انرژی خورشیدی و هیدروژنی بادن وورتمبرگ، نیسان لیف با بیش از ۳۶۰ هزار دستگاه فروش در سراسر جهان، در صدر فهرست پرفروش‌ترین خودروهای الکتریکی سال ۲۰۱۸ قرار دارد؛ باتوجه‌به آمار منتشرشده به نظر می‌رسد که نیسان لیف بتواند تا مدت‌ها در رتبه نخست باقی بماند.

Nissan LEAF electric car / خودروی برقی نیسان لیف

دومین مدل پرفروش در جهان، تسلا مدل اس با بیش از ۲۴۰ هزار دستگاه فروش است و پس از آن خودروی الکتریکی BAIC سری EC با بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه قرار دارد. پس از این خودروها، محصولاتی مانند میتسوبیشی اوتلندر پلاگین هیبرید، شورولت ولت، تویوتا پریوس پلاگین هیبرید، تسلا مدل ۳، BYD Qin پلاگین هیبرید، رنو زوئی و بی‌ام‌و i3 حضور دارند. دراین‌میان رتبه خودروسازان چینی بیش از سایرین جلب توجه می‌کند.

نام محصول۲۰۱۴۲۰۱۵۲۰۱۶۲۰۱۷۲۰۱۸
نیسان لیف۱۵۵,۰۰۰
۱۹۵,۳۵۰

۲۳۹,۲۵۰

۲۸۲,۸۰۰۳۶۳,۹۴۰
تسلا مدل اس۵۵,۱۳۰
۱۰۰,۴۴۰

۱۴۸,۶۱۰

۱۹۶,۱۸۰۲۴۳,۲۰۰
BAIC سری EC۰
۰

۴,۱۳۰

۸۲,۲۱۰۱۷۲,۸۵۰
میتسوبیشی اوتلندر PHEV۵۱,۶۷۰
۹۱,۴۵۰

۱۱۳,۳۳۰

۱۳۵,۱۷۰۱۷۲,۶۴۰
شورولت ولت۷۸,۹۶۰
۹۵,۸۸۰

۱۲۴,۱۴۰

۱۴۸,۸۶۰۱۷۱,۶۷۰
تویوتا پریوس PHEV۶۴,۰۸۰
۷۰,۶۶۰

۷۳,۵۶۰

۱۲۳,۸۴۰۱۶۸,۴۴۰
تسلا مدل 3۰
۰

۰

۱,۷۷۰۱۴۸,۰۸۰
BYD Qin۱۴,۷۵۰
۴۶,۶۵۰

۶۸,۵۲۰

۸۹,۲۶۰۱۳۶,۶۸۰
رنو زوئی۱۸,۳۱۰
۳۵,۸۳۰

۵۴,۸۱۰

۸۱,۵۳۰۱۱۴,۳۱۰
بی‌ام‌و i3۱۶,۵۸۰
۳۸,۹۶۰

۵۹,۳۷۰

۸۴,۶۲۰۱۰۸,۵۶۰

تسلا مدل اس یک خودروی برقی لوکس با قیمت متوسط دو برابری نسبت به نیسان لیف محسوب می‌شود؛ بنابراین می‌توان از نظر درآمدی تسلا مدل S را به‌عنوان پرفروش‌ترین مدل برقی در جهان به حساب آورد. این محصول لوکس تسلا همچنین از نظر ظرفیت باتری خودروی برقی نیز هنوز در رده نخست جهان قرار دارد. 

تسلا مدل اس

اگر به جدول تجمعی فروش محصولات برقی در جهان نگاهی بیاندازیم، شانس زیادی برای تسلا مدل ۳ وجود دارد که در سال ۲۰۲۰ بتواند در رتبه پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی جهان قرار بگیرد. البته این موضوع به میزان زیادی به رشد فروش تسلا مدل ۳ و ثابت ماندن فروش سالانه نیسان لیف نیز بستگی دارد. 

موضوع دیگر رشد فروش خودروهای برقی در بازار چین است که به‌دلیل تغییر رویکرد دولت چین برای استفاده از انرژی سوخت‌های فسیلی به سمت انرژی پاک رخ می‌دهد. طی سال‌های اخیر شاهد سرمایه‌گذاری سنگین شرکت‌های خودروسازی برای توسعه زیرساخت‌های موردنیاز این کشور به منظور افزایش تولید خودروی برقی هستیم. 

خودروی الکتریکی / ev

دولت چین با ارائه مشوق‌های لازم به شرکت‌های خارجی و داخلی، زمینه را برای تولید خودروهای برقی آماده کرده است. همین مسئله باعث شده‌ است تا فروش محصولات برقی شرکت‌های چینی مانند BYD و BAIC با رشد درخورتوجه همراه باشد. دراین‌میان خودروی الکتریکی BAIC سری EC، تویوتا کرولا هیبرید، BYD و نیو ES8 در رتبه‌های بالای پرفروش‌ترین محصولات برقی بازار چین قرار گرفته‌اند. 

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید