آمازون برای تحویل کالای مشتریان از ربات تحویل خودران استفاده می‌کند

آمازون برای تحویل کالای مشتریان از ربات تحویل خودران استفاده می‌کند

فروشگاه اینترنتی آمازون از ربات‌های خودران شش-چرخ برای تحویل کالا و بسته‌های مشتریان در واشنگتن استفاده می‌کند.

آرزوهای آمازون درباره‌ی ناوگان تحویل خودران به خوبی شناخته شده هستند؛ اما بخش بزرگی از شایعات در اطراف خدمات Prime Air که براساس هواپیماهای بدون سرنشین برای تحویل بسته‌ها ازطریق هوا بنیان‌گذاری شده‌اند، می‌پیچد. این شرکت به‌تازگی آزمایش‌هایی را با استفاده از ربات‌های زمینی آغاز کرده است که با استفاده از ناوبری خودران برای رسیدن به مقصد نهایی، در محله‌های واشنگتن طی مسیر می‌کنند.

Amazon autonomous robot / ربات خودران آمازون

درحالی‌که شاید ربات‌های زمینی مانند پیک‌های خودران پرنده بدون سرنشین بسیار هیجان‌انگیز نباشند، اما آن‌ها در شرایط کنونی بسیار به واقعیت نزدیک هستند. شاید سال‌های آینده ربات خودران تحویل بتواند جای خود را در زندگی انسان‌ها باز کند و در ناوگان تحویل فروشگاه‌های بزرگ مورد استفاده قرار گیرد. اوایل ماه جاری پپسی تعداد از فروشنده‌های خودران خود را در دانشگاه کالیفرنیا معرفی کرد و چند روز پیش نیز Starship Technologies مدل آزمایشی از ربات خودران خود را در دانشگاه جورج میسون ویرجینیا به نمایش گذاشت. این ربات‌های ۶-چرخ در محوطه‌ی دانشگاه غذای مشتریان را برای آن‌ها می‌برند و تحویل می‌دهند. 

ربات خودران استارشیپ / starship robot

ربات تمام الکتریکی و خودران آمازون به نام Scout، ظاهری بسیار شبیه به ربات Starship دارد. این ربات نیز دارای شش چرخ و به اندازه‌ی یک کولر بزرگ است و با سرعت پیاده‌روی انسان حرکت می‌کند. این ربات برقی می‌تواند به‌طور کاملاً خودکار مسیر تحویل کالا که به آن داده شده را دنبال کند و طبق گفته‌های آمازون قادر است به‌راحتی از کنار حیوانات خانگی، عابران پیاده و سایر موانعی که ممکن است با آن‌ها مواجه شود، حرکت خود را ادامه دهد.

Amazon autonomous robot / ربات خودران آمازون

۶ دستگاه از این ربات‌های خودران در روزهای آفتابی از دوشنبه تا جمعه در شهرستان اسنوهومیش واشنگتن برای تحویل بسته‌های مشتریان مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگرچه این ربات‌ها برای انجام امور به‌صورت خودران طراحی شده‌اند، اما در ابتدا یک کارمند آمازون همراه آن‌ها حضور خواهد داشت. 

دانلود    360P      720P


منبع newatlas

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید