رنو توینگو ۲۰۱۹ معرفی شد

چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
مطالعه 4 دقیقه
نسل جدید هاچ‌بک کوچک رنو توینگو با تغییرات ظاهری و پیشرانه‌ی ۹۳ اسب‌بخاری برای بازار اروپا رونمایی شد.

هاچ‌بک رنو توینگو (Twingo) با به دست آوردن تغییراتی متوسط برای رقابت در بخش خودروهای سبک اروپا رونمایی شد. در ابتدا رنگ زرد جلب توجه می‌کند که تناسب زیادی با خودروی شهری مانند رنو توینگو ۲۰۱۹ دارد و با سایه رنگ سفید و رینگ‌های آلیاژی ۱۶ اینچی همراه می‌شود. نزدیک‌ترین محصول مشابه به رنو توینگو در ظاهر، هاچ‌بک Smart ForFour است.

تیم طراحی رنو با سپر جلو کار خود را آغاز کرده که هم‌اکنون دارای سطح رنگ بزرگ‌تری است که با ادغام چراغ‌های روشنایی روز در چراغ‌های جلو همراه می‌شود. چراغ LED روشنایی روز شکل حرف انگلیسی «C» را به خود گرفته است و در این حالت شباهت زیادی به محصولات اسمارت پیدا می‌کند. در مدل‌های بالاتر نیز از تزئینات کروم برای بهبود ظاهری توینگو استفاده می‌شود. 

تغییرات در عقب ادامه دارد که در آن طرح «C» را می‌توان در چراغ‌های عقب مشاهده کرد. جالب توجه است رنو تصمیم گرفته تا ارتفاع Twingo را حدود ۱۰ میلی‌متر کاهش دهد تا ضریب درگ کاهش یابد و در نتیجه باعث بهبود مصرف سوخت شود.

با قدم گذاشتن در داخل کابین کوچک به تغییرات زیادی برخورد می‌کنیم؛ گران‌ترین نسخه از رنو توینگو ۲۰۱۹ با صفحه‌نمایش لمسی ۷ اینچی (با قابلیت Android Auto و Apple Carplay) و روکش صندلی‌ها به‌روزرسانی شده است. کنسول مرکزی جهت قرارگیری قابل تنظیم برای فنجان یا گوشی هوشمند در موقعیت صحیح تنظیم شده است. علاوه‌بر این در توینگو ۲۰۱۹ دو درگاه USB و مبدل، همراه‌با دسته‌دنده جدید در انواع تیپ‌ها وجود دارد.

این هاچ‌بک پیشرانه عقب محرک عقب، با دو پیشرانه‌ی ۳ سیلندر بنزینی عرضه می‌شود. پیشرانه یک لیتری تنفس طبیعی به جعبه‌دنده‌ی دستی ۵ سرعته متصل می‌شود که باتوجه‌به تیپ خودرو بین ۶۵ تا ۷۵ اسب‌بخار قدرت خواهد داشت؛ البته گشتاور هر دو نوع ۹۵ نیوتن‌متر است. دومین پیشرانه ۰.۹ لیتری مجهز به توربوشارژر است که ۹۳ اسب‌بخار قدرت و ۱۳۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و توسط جعبه‌دنده ۵ سرعته دستی به محور عقب متصل می‌شود. مشتریان می‌توانند با پرداخت هزینه‌ی اضافی، آن را همراه‌با جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته اتوماتیک دوکلاچه انتخاب کنند. 

درحالی‌که این میزان خروجی قدرت خیلی قابل‌توجه نیست، باید به یاد داشته باشیم که رنو توینگو وزن بسیار کمی دارد. در سبک‌ترین مدل، وزن این هاچ‌بک بدون آپشن تنها به ۹۱۴ کیلوگرم می‌رسد؛ درحالی‌که وزن نسخه‌ی توربوشارژ همراه جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک در بیش‌ترین حالت حدود ۹۹۹ کیلوگرم است.  

هنوز هیچ صحبتی در مورد مدل قوی‌تر رنو توینگو جی‌تی (Twingo GT) نشده است، اما احتمالاً‌ در آینده با نسخه‌ی فیس‌لیفت آن نیز آشنا خواهیم شد. رنو توینگو ۲۰۱۹ در نمایشگاه خودرو ژنو به‌صورت رسمی رونمایی عمومی خواهد شد. 

مطالب مشابه

نظرات