رندر جذاب تویوتا سوپرا کروک نسل جدید

جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
یکی از طراحان خودرو رندر جذابی از تویوتا سوپرا کابریولت منتشر کرده است که شباهت زیادی با نسل جدید بی‌ام‌و Z4 رودستر دارد.

نسل جدید تویوتا سوپرا چند روز قبل در نمایشگاه خودرو دیترویت ۲۰۱۹ رونمایی شد و به خوبی مورد استقبال قرار گرفت؛ بازگشت سوپرا باعث شد تا طراح مشهور دنیای خودرو یعنی X-Tomi هم فرصت را غنیمت بشمارد و رندر زیبایی از مدل روباز این مدل منتشر کند. اگرچه این ایده کمی رویایی و شاید هم دیوانه‌وار به نظر می‌رسد، اما به یاد داشته باشید که نسل‌های سوم و چهارم تویوتا سوپرا با سقف تارگا هم در دسترس مشتریان قرار گرفته است. تویوتا همچنین اعتراف می‌کند که به تولید چنین نسخه‌ای از سوپرا A90 فکر کرده است.

مدتی پیش تتسویا تادا، مهندس ارشد سوپرا درباره‌ی احتمال تولید مدل کانورتیبل صحبت کرد. اگرچه تویوتا هنوز تصمیمی برای تولید این مدل نگرفته است، اما تادا می‌گوید:

البته تولید چنین خودرویی توجیه‌پذیر است چرا که نسل پنجم تویوتا سوپرا نزدیکی زیادی با نسل جدید بی‌ام‌و Z4 رودستر دارد؛ بنابراین تولید نسخه‌ی روباز تویوتا سوپرا A90 خیلی سخت نخواهد بود.

اگرچه تویوتا چند سال پیش از خودروی مفهومی روباز FT-86 رونمایی کرد، اما در ادامه خبری از تولید 86 کانورتیبل نشد؛ اما معرفی تویوتا سوپرا کروک مثل بی‌ام‌و Z4 می‌تواند بازار محدودی را در آمریکا به خود اختصاص دهد. البته لکسوس هم خودروی روباز در آمریکا برای مشتریان عرضه نمی‌کند؛ هرچند که احتمال ورود مدل مفهومی لکسوس LC کانورتیبل به خط تولید نیز وجود دارد.

در صورتی که تویوتا سوپرا کابریولت وارد خط تولید شود، قیمت بالاتری در مقایسه با مدل کوپه خواهد داشت. به‌عنوان یادآوری باید این نکته را در نظر داشت که تویوتا سوپرا استاندارد با قیمت پایه‌ی ۴۹ هزار  ۹۹۰ دلار به بازار عرضه می‌شود؛ اما می‌توان نسخه‌ی پریمیوم را با قیمت ۵۳ هزار و ۹۹۰ دلار یا نسخه‌ی لانچ ادیشن را با قیمت ۵۵ هزار و ۲۵۰ دلار خریداری کرد. پیش از این تولید تویوتا سوپرا GRMN توسط خودروساز ژاپنی تأیید شد که به نظر می‌رسد قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل‌های قبلی خواهد داشت.

نظر شما در خصوص نسل جدید تویوتا سوپرا چیست؟

مطالب مشابه

نظرات