۲۴ آذرماه؛ آخرین مهلت ثبت نام کارت سوخت المثنی

۲۴ آذرماه؛ آخرین مهلت ثبت نام کارت سوخت المثنی

روابط عمومی شرکت ملی پالایش ‌و پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد فردا ۲۴ آذرماه، آخرین مهلت ثبت‌نام درخواست کارت سوخت المثنی است.

 روابط عمومی شرکت ملی پالایش ‌وپخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد مالکان خودروها و‌ موتورسیکلت‌هایی که کارت سوخت ندارند یا کارت خود را گم کرده‌اند، برای ثبت درخواست تا فردا شنبه ۲۴ آذرماه مهلت دارند. این افراد می‌توانند برای ثبت درخواست خود با مراجعه به سامانه خدمات دولت همراه به نشانی www.mob.gov.ir، اپلیکیشن خدمات دولت همراه، کد دستوری #۴* یا دفاتر پلیس + ۱۰ اقدام کنند.

بازیابی رمز کارت سوخت خودرو بنزین

درحالی‌که اقدامات اولیه برای بازگشت کارت سوخت فراهم می‌شود، به نظر می‌رسد که وضعیت جایگاه‌های سوخت‌گیری برای اجرایی شدن این برنامه هنوز مهیا نیست. بیژن حاج محمدرضا، رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت گفت:

هم‌اکنون صددرصد دستگاه‌ها قدیمی هستند و آمادگی پذیرش کارت سوخت را ندارند؛ جایگاه‌های جدید نیز مجهز به سامانه‌ی کارت سوخت نیستند. 

بیژن حاج محمدرضا

بیژن حاج محمدرضا درباره‌ی آمادگی جایگاه‌های سوخت برای اجباری شدن استفاده از کارت اظهار داشت:

سامانه‌های جایگاه‌ها همچنان مشابه قبل هستند و هیچ تغییری در آن‌ها حاصل نشده است و به‌روزرسانی نشده‌اند. دستگاه‌هایی که اکنون در جایگاه‌ها موجود است، در سال ۸۶ نصب شده درحالی‌که باید روزآمد شوند، اما قطعه ندارند. تلمبه‌هایی که اکنون در جایگاه‌ها فعال هستند، در هر طرف یک شماره را نشان می‌دهند و متاسفانه طی ۱۱ سال گذشته روزآمد نشده‌اند. اکنون که بنزین آزاد است و نیازی به استفاده از کارت نیست، اگر نتوان از یک تلمبه استفاه کرد می‌توانیم سراغ یک تلمبه‌ی دیگر برویم؛ اما وقتی در مجموعه تلمبه‌ها اجبار به استفاده از کارت سوخت باشد، ممکن است مشکل به وجود بیاید.

Fuel / سوخت بنزین

حاج محمدرضا در ادامه گفت:

در هر جایگاه حداقل ۹ تلمبه وجود دارد که ۶ تلمبه مربوط‌به بنزین و ۳ تلمبه سوپر است؛ اکثریت قریب به اتفاق جایگاه‌ها هم دو طرفه هستند یعنی ۱۲ نازل بنزین وجود دارد. وقتی سیستم آن‌ها بروز نشده و قطعه نداشته باشند، فشار وارد شده و پاسخگویی لازم را نخواهند داشت. وقتی اجبار به کارت سوخت باشد، باید تمام تلمبه‌ها به‌روز باشند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده