قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد

شعبه آفریقای جنوبی سوبارو از قدرتمندترین نسخه WRX STI با نام دایموند ادیشن رونمایی کرد که قیمتی حدود ۵۶ هزار دلار خواهد داشت. 

سوبارو (Subaru) امسال قصد دارد به مناسبت سی‌امین سالگرد بخش موتوراسپرت که با عنوان STI در سراسر جهان شناخته می‌شود، از قدرتمندترین نسخه WRX STI رونمایی کند. سوبارو WRX STI مدل ۲۰۱۹ با نام نسخه ویژه دایموند ادیشن (Diamond Edition) یا الماس شناخته می‌شود که در مقایسه با نسخه‌های گذشته، باچند تغییر همراه خواهد شد. نسخه ویژه دایموند، تنها در ۳۰ دستگاه تولید می‌شود و به‌طور انحصاری در بازار آفریقای جنوبی به فروش خواهد رسید. 

Subaru WRX STI Diamond Edition / سوبارو WRX STI دیاموند ادیشن

سوبارو WRX STI دایموند ادیشن توسط شعبه آفریقای جنوبی سوبارو تولید خواهد شد و برخی خصوصیات جالب به‌همراه دارد. این نسخه به‌لطف بهره‌گیری از واحد کنترل الکترونیکی (ECU) اصلاح‌شده پیشرانه و اگزوز عملکردی، ۳۴۹ اسب بخار قدرت تولید می‌کند که آن را به قدرتمندترین مدل WRX STI تبدیل خواهد کرد. نسخه الماس سوبارو WRX STI تنها به ۵ ثانیه زمان نیاز خواهد داشت تا از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد و بیشینه سرعت آن نیز به ۲۵۵ کیلومتربرساعت محدود می‌شود.

Subaru WRX STI Diamond Edition / سوبارو WRX STI دیاموند ادیشن

 بخش آفریقای جنوبی سوبارو بیش‌تر تمرکز خود را به بدنه اختصاص داده است؛ مهندسان سوبارو فاصله محوری WRX STI دایموند ادیشن را ۲۰ میلی‌متر افزایش داده‌اند تا ثبات بهتری داشته باشد.ارتفاع سیستم تعلیق کمتر نشده است، اما از نوعی کیت بدنه ویژه همراه با تریم زرد رنگ استفاده خواهد شد که ظاهر سوبارو WRX STI را تغییر می‌دهد. این تغییرات با بست جدید موتور و نشان نسخه ویژه دایموند ادیشن در بدنه تکمیل خواهد شد. در داشبورد نیز از پنل‌های مخصوص و منحصربه‌فرد استفاده شده است. 

Subaru WRX STI Diamond Edition / سوبارو WRX STI دیاموند ادیشن

همان‌طور که گفته شد، تنها ۳۰ دستگاه سوبارو WRX STI دایموند ادیشن مدل ۲۰۱۹ برای تولید آماده شده است و همه آن‌ها به بازار آفریقای جنوبی منحصر هستند. پذیرش سفارش هم‌اکنون برای مشتریان در آفریقای جنوبی امکان‌پذیر است و تحویل رسمی تا اواخر دی ماه و آغاز سال نو میلادی شروع خواهد شد. با توجه به این‌که نسخه الماس یک نسخه ویژه به شمار می‌رود، قیمت ارزانی ندارد؛ گفته می‌شود که قیمت سوبارو WRX STI حدود ۵۶ هزار دلار آمریکا است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده