افزایش ایمنی خودروی خودران با دوربین نظارت کابین ZF

افزایش ایمنی خودروی خودران با دوربین نظارت کابین ZF

قطعه‌ساز آلمانی ZF در حال توسعه فناوری نظارت داخلی خودرو به کمک دوربین‌های تشخیص موقعیت است که می‌تواند در خودروهای خودران استفاده شود.

تأمین‌کننده قطعات و فناوری‌های خودرو، برند ZF اعلام کرد در حال توسعه سیستم نظارت داخلی سه‌بعدی (Internal Observation System) است که قادر به‌شناسایی و طبقه‌بندی دقیق سرنشینان و اشیاء در صندلی‌های جلو و عقب خودرو خواهد بود. سیستم نظارت داخلی ZF می‌تواند اندازه، مکان و موقعیت سرنشینان خودرو را تعیین کند و این‌که آیا آن‌ها از طریق فرمان یا سیستم‌های نظارت بر رانندگی خودران، کنترل فعال وسیله را انجام می‌دهند یا خیر.

ZF interior observation system / سیستم نظارت داخلی ZF

داده‌های حاصل از این فناوری، ورودی‌های لحظه‌ای برای عملکردهای ایمنی پیشرفته و رانندگی خودکار (خودران) فراهم می‌کنند؛ مانند تعیین این‌که آیا راننده می‌تواند به سرعت در شرایط اضطراری، کنترل خودرو را باز پس بگیرد؟ به‌عنوان مثال حسگرهای نصب‌شده روی صندلی با تشخیص موقعیت سرنشینان می‌توانند تعیین کنند که پیش‌کشنده‌های کیسه هوا و کمربند ایمنی باید چگونه و با چه نیرویی به کار گرفته شوند. دوربین سه‌بعدی سیستم نظارت داخلی ZF می‌تواند اطلاعاتی در رابطه با اندازه، موقعیت و وضعیت سرنشینان عقب و جلوی خودرو مانند خم شدن صندلی‌ها ارائه دهد.

ZF interior observation system / سیستم نظارت داخلی ZF

دانستن وضعیت و موقعیت سرنشین یا اجسام در صندلی‌ می‌تواند به تعیین چگونگی عملکرد کارکردهای ایمنی خودرو، قبل و هنگام تصادف کمک کند. مهندسان ZF می‌گویند، این فناوری می‌تواند حواس‌پرتی راننده را تشخیص دهد و هشدارهای لازم را برای کنترل خودرو ارائه کند. تشخیص سرنشینان و اشیاء در خودرو همچنین می‌تواند هنگام جاگذاشتن کودکان در خودرو و شرایط اضطراری (به ویژه در دماهای بالا) ارزشمند باشد.

سیستم IOS را می‌توان برای تعیین حضور کودک در داخل خودرو و فعال کردن اقدام‌ها اضطراری تنظیم کرد؛ در نتیجه اقداماتی مانند تماس خودکار با تلفن همراه مالک خودرو، پایین کشیدن پنجره‌های برقی و باز کردن مون‌روف برای کاهش دمای داخل خودرو، فعال کردن بوق و فلاشرها برای جلب توجه افراد نزدیک، اطلاع‌رسانی اورژانس و پلیس محلی برای نجات کودک انجام شود.  

ZF Electric Autonomous car / خودروی خودران برقی

ZF از سال‌ها قبل در زمینه توسعه سیستم‌های نظارت بیرونی و دوربین‌های محیطی خودرو فعالیت می‌کند و بیش از ۱۰ سال نیز مشغول توسعه دوربین‌های نظارت داخلی است. انتظار می‌رود سیستم نظارت داخلی ZF تا اواخر سال ۲۰۲۱ به تولید تجاری برسد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده