تسلا مدل 3؛ ایمن‌ ترین خودروی جهان

تسلا مدل 3؛ ایمن‌ ترین خودروی جهان

در تازه‌ترین اطلاعات منتشر شده توسط اداره‌ی ملی ایمنی و ترافیک بزرگ‌راه‌های آمریکا (NHTSA)، تسلا مدل 3 به عنوان ایمن‌ترین خودروی آزمایش شده توسط این ارگان معرفی شده است.

همان‌طور که ایلان ماسک، بنیان‌گذار شرکت تسلا، پیش‌بینی کرده بود، تسلا مدل 3 توانسته در آزمایش‌های ایمنی انجام شده توسط NHTSA بدرخشد و عنوان ایمن‌ترین خودرو را کسب کند. این خودرو در تمامی تست‌های انجام شده در هفته‌های گذشته، موفق به دریافت بالاترین امتیازها شده است و حالا با انتشار کامل اطلاعات مربوط به آزمایش‌ها، می‌توان فهمید که تسلا مدل 3 ایمن‌ترین خودروی آزمایش شده توسط این موسسه است. مدتی پیش ایلان ماسک با انتشار توئیت زیر در فضای مجازی از این دستاورد خبر داده بود:

موسسه‌ی NHTSA به زودی اطلاعات مربوط به امنیت مدل 3 را منتشر می‌کند. احتمالا تسلا مدل 3 ایمن‌ترین خودروی آزمایش شده تاکنون خواهد بود.

تسلا مدل 3

همچنین، شرکت تسلا به تازگی گزارش زیر را منتشر کرده است:

بر مبنای معماری پیشرفته‌ی مدل S و X که قبلا توسط اداره‌ی ملی ایمنی و ترافیک بزرگ‌راه آزمایش و موفق به کسب رتبه‌های اول و دوم در لیست ایمن‌ترین خودروها شده‌اند، تسلا مدل 3 را طوری طراحی کرده‌ایم که ایمن‌ترین خودرویی باشد که تاکنون ساخته شده است. حالا، این خودرو نه تنها موفق به کسب ۵ ستاره‌ی ایمنی در تمامی آزمایش‌های اصلی و فرعی شده است، بلکه نتیجه‌ی آزمایش‌های انجام شده نشان می‌دهد که سرنشینان مدل 3 کم‌ترین احتمال آسیب در تصادفات را دارند.

تست ایمنی تسلا مدل 3

بنابراین، تسلا مدل 3 اکنون ایمن‌ترین خودروی آزمایش شده توسط NHTSA است. این در حالی است که رتبه‌های دوم و سوم در لیست ایمن‌ترین خودروهای این اداره نیز مربوط به تسلا مدل S و X است.

براساس آزمایش‌های پیشین NHTSA، مدل S و X در رتبه‌های دوم و سوم از لحاظ کم‌ترین آسیب به سرنشینان در تصادفات قرار دارند و این موضوع محصولات تسلا را به عنوان ایمن‌ترین خودروهای آزمایش شده توسط این موسسه معرفی می‌کند.

لازم به ذکر است که NHTSA تسلا مدل 3 محور عقب متحرک را به عنوان بخشی از برنامه‌ی جدید آزمایش خودروها مورد آزمون قرار داده است. این خودرو در تک‌تک آزمایش‌های انجام شده موفق به کسب بالاترین امتیازها شده است و علاوه بر این، تمام تکنولوژی‌های ایمنی پیشنهاد شده توسط NHTSA به‌صورت استاندارد در مدل 3 قرار گرفته است. این بدان معنا است که خریداران نیازی به سفارش آپشن‌های ایمنی ندارند و تمام نسخه‌های این خودرو از لحاظ ایمنی در یک سطح قرار خواهند داشت.

NHTSA تسلا مدل 3

برای تسلا ایمنی همیشه یک اصل و دغدغه‌ی مهم بوده است و کسب چنین نتایجی شاید خیلی دور از ذهن نباشد. سال ۲۰۱۳ میلادی تسلا مدل S توانست امتیازات خارق‌العاده‌ای توسط NHTSA کسب کند و حالا به‌نظر می‌رسد که تسلا دوباره سطح ایمنی خود را بهبود بخشیده است. صاحبان مدل 3 حالا می‌توانند مطمئن باشند که ایمن‌ترین خودروی جهان را در اختیار دارند.

360p / 720p

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

منبع insideevs
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده