شاسی‌ بلند زرهی اینکاس با کاربرد امدادی و نظامی، رونمایی شد

شاسی‌ بلند زرهی اینکاس با کاربرد امدادی و نظامی، رونمایی شد

شاسی‌بلند نظامی و چندمنظوره‌ی اینکاس سوپریور APC/AMEV با وزن ۱۵ تن، به‌نهایت سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و قابلیت حمل۱۴ سرنشین دارد.

شرکت کانادایی اینکاس (Inkas) سال‌ها به تولید مدل‌های سفارشی زرهی گران‌قیمت بر اساس خودروهای پرطرفدار، مثل مرسدس بنز G کلاس مشغول است. البته در کنار این موارد، متخصصان این شرکت سفارش‌های مخصوص خودروهای نظامی و چندمنظوره را هم قبول می‌کنند.

جدیدترین پروژه‌ی اینکاس، شاسی‌بلند نظامی و چندمنظوره‌ی سوپریور با کاربری آف‌رود و طول ۶.۹ متر است. نام عجیب APC/AMEV از سرواژه‌های « نفربر زره‌پوش» و «خودروی زرهی عملیات امداد» تشکیل شده است تا بیانگر تمام ویژگی‌های آف‌رود، نظامی و امدادی باشد.

Inkas Superior APC/AMEV

اینکاس سوپریور APC/AMEV که به پنل‌های ضدگلوله‌ی BR7 مجهز بوده، برای انواع عملیات انتقال افراد یا امدادی در مسیرهای ناهموار و آف‌رود طراحی شده است. درواقع مشتریان اصلی این خودرو درکنار افراد ثروتمند، سازمان‌های مجری قانون کشورهای مختلف، ارتش و نیروهای نظامی بنیادهای صلح جهانی هستند. این خودروی همه‌فن حریف، ۱۴ سرنشین عادی، یا ۲ سرنشین عادی و ۶ سرنشین مجروح را حمل می‌کند؛ پلتفرم آن به‌گونه‌ای طراحی شده است که امکان نصب انواع تجهیزات روی آن وجود دارد.


Inkas Superior APC/AMEV

ویژگی‌های منصحربه‌فرد Inkas Superior را می‌توان در پنل هیدرولیک عقب برای سهولت انتقال افراد آسیب‌داده و دوربین‌های PTZ فروسرخ حرارتی خلاصه کرد. همانطور که مشخص بوده، این شاسی‌بلند بزرگ با فاصله‌ی دو محور حدود ۴.۳ متر، به قوای فنی و سیستم انتقال قدرت مناسبی برای عبور از مسیرهای دست نخورده، مجهز شده است.

Inkas Superior APC/AMEV


پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی دیزل با قدرت ۳۳۰ اسب بخار (دورموتور ۲۲۰۰) و گشتاور ۱۲۸۸ نیوتن‌متر (دور موتور ۱۲۰۰) مسئولیت حرکت دادن این مدل غول‌پیکر ۱۵ تنی را تا نهایت سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت، پذیرفته است. نسل پنجم گیربکس اتوماتیک سری 3000 برند Allison در کنار جعبه‌دنده‌ی کمکی با آستانه‌ی بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور و سیستم سوخت‌رسانی الکتروهیدرولیک، چابکی و انتقال هرچه‌بهتر نیروی تولیدی پیشرانه به چهار چرخ را تضمین کرده‌اند.

وجود این قوای فنی باعث شده است تا اینکاس سوپریور در مسیرهای آف‌رود بی‌رقیب، در جاده‌های هموار سریع و در تمام شرایط قابل اعتماد باشد.


لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده