تامین قطعات رنو در ایران با مشکل مواجه است

تامین قطعات رنو در ایران با مشکل مواجه است

در حالی که محصولات رنو به تعداد بالا در ایران حضور دارند، اما بنا به اظهارات مدیران سایپا با توجه به تحریم‌های جدید، امکان تامین قطعات وجود ندارد.

تحریم‌های آمریکا علیه صنعت خودروسازی ایران، شرکت‌های خارجی را از کشور بیرون راند. در این بین، رنو فرانسه نیز خارج شد و حالا امکان تامین قطعات محصولات این شرکت برای سایپا، پارس خودرو و ایران خودرو وجود ندارد.

sandero / ساندرو

طی بیش از یک دهه‌ که از حضور رنو در ایران در قالب پروژه X90 می‌گذرد، گروه سایپا و پارس خودرو تیراژ بالاتری از محصولات این خودروساز فرانسوی (در مقایسه با ایران خودرو) به خود اختصاص داده و طبعاً توقعات بیش‌تری نیز ایجاد کرده است. در حال حاضر که تحریم‌های آمریکا علیه خودروسازی ایران به اجرا درآمده، تامین قطعات از رنو امکان‌پذیر نیست. با این حساب، خودروسازان داخلی عملا امکان تامین قطعات خارجی مربوط به خانواده تندر ۹۰ و رنو ساندرو را ندارند؛ در این بین، پارس خودرو با توجه به تولید و پیش‌فروش بیشتر، چالش بزرگ‌تری با مصرف‌کنندگان این محصولات دارد. 

حسن حسین آبادی / سایپا

قائم‌ مقام مرکز مطالعات استراتژیک فناوری اطلاعات سایپا نیز تاکید کرده است که  امکان تامین قطعات برخی خودروهای پیش‌ فروش خانواده رنو با توجه به خروج این خودروساز از ایران وجود ندارد. حسن حسین آبادی گفت:

۴۰ درصد از قطعات محصولات خانواده رنو را باید از فرانسه تامین کرد و امکان تامین قطعات از کشور دیگری وجود ندارد. با توجه به شرایط تحریم و خروج رنو، این شرکت دیگر قطعات خودرو به ایران تحویل نمی‌دهد و بنابراین عمل به تعهدات مربوط به خودروهای رنو، با تاخیر انجام خواهد شد.

اظهارات قائم‌مقام مرکز مطالعات استراتژیک فناوری اطلاعات سایپا در شرایطی است که بر اساس اطلاعات غیر رسمی، گفته می‌شود پارس خودرو بیش از ۱۵ هزار تعهد برای عرضه‌ی تندر ۹۰ و رنو ساندرو دارد. 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع iranjib
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده