رکورد تازه در فروش جهانی تسلا مدل 3

چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
فروش تسلا مدل 3 در ماه گذشته به ۲۲ هزار و ۲۵۰ دستگاه رسید و رکورد جدیدی ثبت کرد.

چند روز از محکومیت ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و برکناری او از رئیس هئیت مدیره‌ی این شرکت می‌گذرد. همه انتظار قسمتی جدید از سریال جنجال‌های این مدیر را داشتیم؛ اما امروز شرایط متفاوت است.

با پایان ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی (۱۰ شهریور تا ۸ مهر ۱۳۹۷)، آمار فروش محبوب‌ترین محصول تسلا، سدان مدل 3 منتشر شد. در طول سال جاری میلادی، تسلا مدل 3 هر روز فروش بیشتری تجربه کرده است؛ فروش این مدل از ۶ هزار دستگاه در بهار به ۱۴ هزار و ۲۵۰ دستگاه در تیرماه و رکورد ۱۷ هزار و ۸۰۰ دستگاه برای مردادماه رسید.

روند افزایشی فروش تسلا مدل 3 همچنان ادامه دارد؛ درحقیقت ماه گذشته رکورد جدیدی برای فروش این سدان تمام برقی آمریکایی محسوب می‌شود. پس از انواع برنامه‌های منحصربه‌فرد و فشرده‌ی ماسک برای خط تولید، بالاخره تولید مدل 3 از ۲۰ هزار دستگاه در یک ماه فراتر رفت. کارشناسان وب‌سایت InsideEvs برآورد کرده‌اند که در طول ۳۰ روز گذشته، ۲۲ هزار و ۲۵۰ دستگاه تسلا مدل 3 به دست مشتریان رسیده است. برای اولین بار، از یک مدل خودروی الکتریکی در بازار آمریکا، بیش از ۲۰ هزار دستگاه در یک ماه به‌فروش می‌رسد.

سال ۲۰۱۴ نیسان لیف با فروش ۳۰ هزار و ۲۰۰ دستگاه در ۱۲ ماه، رکورد جدیدی ثبت کرد؛ اما با اینکه هنوز سه ماه به پایان سال ۲۰۱۸ باقی مانده، تسلا مدل 3 به رقم فروش ۷۸ هزار و ۱۳۲ دستگاه رسیده است. اصلاً بعید نیست که تا پایان سال ۲۰۱۸، بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه ار این سدان به مشتریان تسلا تحویل داده شود. دیگر محصولات تسلا، شامل مدل S و X در ۳۰ روز گذشته به‌‎ترتیب ۳ هزار و ۷۵۰ دستگاه و ۳ هزار و ۹۷۵ دستگاه فروخته‌اند. باید توجه کرد که فروش مدل S و X در ماه گذشته برابر ۲ هزار و ۶۲۵ دستگاه و ۲ هزار و ۷۵۰ دستگاه بوده است.

بر اساس این آمار، کاملاً مشخص است که تسلا پرفروش‌ترین برند خودروساز برقی سال ۲۰۱۸ در آمریکا خواهد بود.

مطالب مشابه

نظرات