ولوو V60 کراس کانتری ۲۰۲۰ معرفی شد

ولوو V60 کراس کانتری ۲۰۲۰ معرفی شد

خودروساز سوئدی از ولوو V60 کراس کانتری رونمایی کرده است که به خوبی در حد وسط کلاس کراس‌اور و استیشن قرار می‌گیرد.

ولوو به تازگی جدیدترین محصول سری 60 خود را معرفی کرد؛ ولوو V60 کراس کانتری ۲۰۲۰. همانند مدل سایز بزرگ ولوو V90 کراس‌ کانتری، ظاهر مدل استاندارد استیشن را با فنرهای بلندتر و قابلیت‌های رانندگی محصولات کراس‌اور ترکیب می‌کند. 

2020 Volvo V60 Cross Country / کراس‌اور ولوو V60 کراس کانتری 2020

ولوو V60 کراس کانتری ۲۰۲۰ حدود ۷۵ میلی‌متر ارتفاع سواری بیش‌تری نسبت به مدل استاندارد V60 دارد؛ این شبه‌کراس‌اور با سیستم تمام چرخ محرک، کنترل خودرو در سراشیبی، حالت‌های رانندگی ویژه در مسیرهای خارج از جاده (آف‌رود)، کنترل کشش در پیچ و سیستم مدیریت الکترونیک پایداری (ESC) به عنوان تجهیزات استاندارد عرضه می‌شود. علاوه بر این ولوو تمامی محصولات کراس کانتری را با سیستم ترمز خودکار سیتی سیفتی (city safety) و سیستم دستیار نگهداری خودرو بین خطوط تجهیز کرده است. 

2020 Volvo V60 Cross Country / کراس‌اور ولوو V60 کراس کانتری 2020

سایر تجهیزات و امکانات ایمنی خودرو موجود در ولوو V60 کراس کانتری ۲۰۲۰ شامل سیستم پایلوت اسیست (Pilot Assist) و هشدار عبور در ترافیک می‌شود. سیستم پایلوت اسیست ولوو می‌تواند به طور خودکار در فرمان‌گیری، شتاب‌گیری و ترمزگیری تا سرعت‌های ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت به راننده کمک کند. همچنین سیستم هشدار عبور از ترافیک قادر است با همکاری پایلوت اسیست، در صورت نیاز و هنگام عبور از ترافیک خودرو را متوقف سازد. 

2020 Volvo V60 Cross Country / کراس‌اور ولوو V60 کراس کانتری 2020

سیستم اطلاعاتی و سرگرمی سنسیوس کانکت (Sensus Connect) ولوو کراس کانتری دارای صفحه نمایش لمسی شبیه تبلت و قابلیت سازگاری با اپل  کارپلی (Apple carplay)، اندروید اتو (android auto) و اتصال اینترنت 4G است. 

ولوو V60 کراس کانتری ۲۰۲۰ در ابتدا با سیستم محرکه T5 ولوو عرضه خواهد شد که از پیشرانه ۲.۰ لیتری چهار سیلندر خطی مجهز به توربوشارژر بهره می‌گیرد و قادر است ۲۵۰ اسب بخار قدرت تولید کند. ولوو یادآور می‌شود که بعد از آن V60 کراس کانتری با دو سیستم محرکه هیبریدی ملایم و پلاگین هیبرید عرضه خواهد شد؛ در این میان سیستم محرکه پلاگین هیبرید T8 ولوو برگرفته از خودروی هیبریدی S60 سدان، می‌تواند ۴۰۰ اسب بخار قدرت ارائه دهد. 

2020 Volvo V60 Cross Country / کراس‌اور ولوو V60 کراس کانتری 2020

سخنگوی ولوو تائید کرد که کراس‌اور ولوو V60 کراس کانتری به عنوان مدل سال ۲۰۲۰ در بازار ایالات متحده آمریکا عرضه خواهد شد. مدل‌های عرضه شده برای بازار آمریکا از پیشرانه ۲۵۰ اسب بخاری T5 موجود در سدان ولوو S60 (نسخه جلو محرک) بهره می‌برند. نسخه اروپایی تمام چرخ محرک ولوو V60 کراس کانتری ۲۰۲۰ با پیشرانه دیزلی به عنوان آپشن نیز عرضه می‌شود. 

Volvo V60 Cross Country

علاوه بر گزینه‌های سنتی فروش و اجاره، ولوو V60 کراس کانتری جدید تحت سرویس اشتراک خودرو ولوو نیز برای مشتریان ارائه خواهد شد. قیمت این کراس‌اور جدید در اوایل سال ۲۰۱۹ و زمان‌های نزدیک به تولید انبوه اعلام خواهد شد؛ اما برای مقایسه بد نیست بدانید که مدل کنونی ولوو V60 کراس کانتری با قیمت ۴۱,۸۵۰ برای خریداران عرضه می‌شود.

دانلود

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع newatlas motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده