وانت ۶ چرخ شورولت سیلورادو هنسی رونمایی شد

وانت ۶ چرخ شورولت سیلورادو هنسی رونمایی شد

شرکت آمریکایی هنسی از مدل ۶ چرخ و ۳ محور وانت پیکاپ شورولت سیلورادو مدل ۲۰۱۹، با نام Goliath و قدرت ۷۰۵ اسب بخار، رونمایی کرد.

پس از تولید مدل ۶ چرخ از فورد F-150 توسط متخصصان هنسی، به‌نظر می‌رسد که بازار آمریکا همچنان تشنه‌ی وانت پیکاپ‌های بزرگ با سه محور محرک است. هنسی این‌بار نسل جدید شورولت سیلورادو را انتخاب کرده است تا یک محور اضافه به آن اضافه کند.

Hennessey Goliath 6X6 Chevrolet Silverado

همانند ولوسی‌رپتور ۶ چرخ، شورولت سیلورادو (Silverado) مدل ۲۰۱۹ هم مطابق فرمول همیشگی هنسی؛ بزرگ و قدرتمند، ساخته شده است. مهندسان هنسی این مدل جدید را گلایث (جالوت، Goliath) نام‌گذاری کرده‌اند. یک محور اضافه در شورولت سیلورادو یا گلایث هنسی به‌معنی تولید بخش بار سفارشی با طول بیشتر، ارتفاع بالاتر (۲۰۳ میلی‌متر)، رینگ‌های بزرگ ۲۰ اینچ و تایرهای آف‌رود ۳۷ اینچ برند BFGoodrich است. سپرهای جدید جلو و عقب، رول‌بار سفارشی، چراغ‌های تمام LED و طراحی و رنگ‌آمیزی مخصوص هنسی در طراحی گلایث ۶ چرخ، جلب توجه می‌کند.

Hennessey Goliath 6X6 Chevrolet Silverado

اما پس از هضم ظاهر فوق‌العاده تهاجمی هنسی گلایث، به پیشرانه و قوای فنی می‌رسیم؛ همانطور که از هنسی انتظار می‌رود، پیشرانه‌ی ۸ سیلندر با آرایش V شکل و حجم ۶.۲ لیتر، زیر کاپوت این وانت بزرگ قرار داده شده است. این پیشرانه‌ی V8 با یک سوپرشارژر بزرگ ۲.۹ لیتری و سیستم اگزوز جدید فولاد ضدزنگ همراه شده است تا ۷۰۵ اسب بخار قدرت و ۹۱۵ نیوتن‌متر گشتاور در اختیار راننده قرار بگیرد. با اینکه احتمالاً وزن این وانت غول‌پیکر قابل توجه باشد، اما بر اساس ادعای مهندسان هنسی، کمتر از ۵ ثانیه برای رسیدن گلایث به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت نیاز است. علاوه بر این، آپشن افزایش قدرت پیشرانه تا ۸۰۸ اسب بخار، ترمزهای برند برمبو (Brembo) و طراحی سفارشی کابین هم وجود دارد.


Hennessey Goliath 6X6 Chevrolet Silverado

نکته‌ی جالب توجه این است که این مدل در نسخه‌ی استاندارد ۷۰۵ اسب بخاری، با ضمانت کامل ۳ ساله و نهایت کارکرد ۵۸ هزار کیلومتر عرضه می‌شود؛ این مورد، اطمینان مهندسان هنسی از کیفیت محصول منحصربه‌فرد این شرکت را نشان می‌دهد.

تنها ۲۴ دستگاه از این وانت ۶ چرخ، با قیمت پایه ۳۷۵ هزار دلار تولید می‌شود که برخلاف هنسی ولوسی‌رپتور، امکان سفارش آن از خارج آمریکا هم وجود دارد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده