مرسدس بنز GLE مدل ۲۰۲۰، رونمایی شد

مرسدس بنز GLE مدل ۲۰۲۰، رونمایی شد

شاسی‌بلند مرسدس بنز کلاس GLE مدل ۲۰۲۰ با بهره‌گیری از قابلیت‌های آیرودینامیک، پیشرانه هیبریدی و فناوری‌های نوین معرفی شد.

پس از دیدن عکس‌های جاسوسی از مراحل توسعه مرسدس بنز GLE مدل ۲۰۲۰، در نهایت شاسی‌بلند آیرودینامیک خودروساز آلمانی معرفی شد. مرسدس بنز GLE در میان ترکیب تجاری محصولات اصیل‌ترین خودروساز آلمان قرار می‌گیرد و از جدیدترین فناوری‌ها بهره می‌برد. 

مرسدس بنز GLE کلاس مدل ۲۰۲۰ به عنوان مدلی آیرودینامیک در کلاس خود و با ضریب درگ ۰.۲۹ در مقایسه با ۰.۳۲ برای نسل قبلی، عرضه خواهد شد. با وجود داشتن قابلیت آیرودینامیکی بالا، این شاسی‌بلند به لطف افزایش ۸۰ میلی‌متری فاصله محوری و رسیدن به طول اتاق ۲۹۹۵ میلی‌متر، بزرگ‌تر از قبل شده است. فضای بزرگ‌تر به این معنی خواهد بود که سرنشینان در ردیف دوم صندلی‌ها، دارای ۶۹ میلی‌متر جای‌پا و ۳۳ میلی‌متر فضای پشت‌سری بیش‌تر هستند. همچنین خریداران می‌توانند ردیف سوم اختیاری را با دو صندلی اضافی برای افزایش ظرفیت کل سرنشینان به هفت نفر، سفارش دهند.

2019 Mercedes-Benz GLE / مرسدس بنز GLE کلاس ۲۰۱۹

در حال حاضر تنها مدلی که مرسدس بنز برای سیستم محرکه شاسی‌بلند GLE کلاس ۲۰۲۰ ارائه می‌دهد، شامل GLE 450 4Matic مجهز به پیشرانه هیبریدی ۳.۰ لیتری همراه با توربوشارژر است. این پیشرانه ۳۶۲ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و موتور الکتریکی می‌تواند ۲۱ اسب بخار به قدرت و ۲۵۰ نیوتن‌متر به گشتاور آن بیافزاید. پیشرانه شاسی‌بلند مرسدس بنز GLE کلاس ۲۰۲۰ به جعبه دنده اتوماتیک ۹ سرعته متصل می‌شود. این شرکت همچنین تائید می‌کند که GLE در آینده نزدیک از پیشرانه پلاگین هیبرید و توربودیزل استفاده خواهد شد.

2019 Mercedes-Benz GLE / مرسدس بنز GLE کلاس ۲۰۱۹

مرسدس بنز GLE با آخرین فناوری دستیار راننده در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت. یکی از این سیستم‌ها برای بهبود برخورد با ترافیک ارائه شده است و سیستم اکتیو دیستنس اسیست دیسترونیک (Active Distance Assist Distronic) نام دارد. این سیستم به صورت زنده بر مسیرهای مختلف ترافیک (LiveTraffic) نظارت می‌کند و تصمیمات لازم را برای کاهش زمان انتظار راننده اتخاذ خواهد کرد. یکی از اقدامات احتیاطی این سیستم، کاهش سرعت خودرو به حدود ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است و که باعث می‌شود در این سرعت، حسگرهای پردازشگر بتوانند به اندازه کافی به تحولات ترافیکی واکنش نشان دهند؛ در نتیجه حجم ترافیک در جلوی شاسی‌بلند مرسدس بنز GLE کلاس ۲۰۲۰ خیلی شلوغ نخواهد شد.

2019 Mercedes-Benz GLE / مرسدس بنز GLE کلاس ۲۰۱۹

برای سواری نرم‌تر، سیستم کنترل بدنه ای-اکتیو (E-Active) اختیاری نیز وجود دارد. مرسدس بنز GLE جدید از سیستم برقی ۴۸ ولت استفاده می‌کند تا کمک‌فنرهای بادی سیستم تعلیق را در هر گوشه خودرو به صورت جداگانه تنظیم کند. بر اساس ادعاهای مرسدس بنز، اگر شاسی‌بلند در مسیرهای آف‌رود مورد استفاده قرار گیرد، این سیستم می‌تواند تعلیق را بالا یا پایین ببرد؛ فشار وارده از تایر بر سطح زمین را تغییر دهد تا باعث افزایش کشش شاسی‌بلند می‌شود.

2019 Mercedes-Benz GLE / مرسدس بنز GLE کلاس ۲۰۱۹

در داخل، مرسدس بنز GLE کلاس ۲۰۲۰ از آخرین سیستم MBUX شرکت سازنده بهره می‌برد که دارای پنل ابزار دیجیتال ۱۲.۳ اینچی (۳۱.۲ سانتی‌متری) در کنار صفحه نمایش سیستم اطلاعاتی و سرگرمی با همان اندازه است. خریداران همچنین می‌توانند صفحه نمایش هدآپ اختیاری با دو برابر اندازه و ۲۰ درصد روشنایی بیش‌تر نسبت به نسخه قبلی دریافت کنند. برای سواری راحت‌تر، مرسدس بنز سیستم انرجایزینگ (Energizing) اختیاری برای صندلی‌های جلو ارائه می‌دهد؛ این سیستم به منظور راحتی بیش‌تر، تغییرات جزئی بدن سرنشینان جلو را تشخیص می‌دهد تا طبق تغییرات و موقعیت بدن آن‌ها پشتی صندلی را تغییر دهد.

2019 Mercedes-Benz GLE / مرسدس بنز GLE کلاس ۲۰۱۹

مرسدس بنز کلاس GLE، اولین نمایش عمومی خود را در نمایشگاه خودرو پاریس تجربه خواهد کرد. این خودرو، سال آینده در آمریکا و اروپا فروخته خواهد شد. مرسدس بنز قیمت آن را در زمان‌ نزدیک به فروش اعلام می‌کند. کارخانه مرسدس بنز در توسکالوسا ایالت آلاباما، شاسی‌بلند مرسدس بنز کلاس GLE مدل ۲۰۲۰ را می‌سازد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده