با ترخیص خودروهای توقیف شده در گمرک، موافقت شد

با ترخیص خودروهای توقیف شده در گمرک، موافقت شد

در پی مشکلات و ممنوعیت‌ها در مورد خودروهای وارداتی ثبت سفارش شده، دولت سرانجام با ترخیص خودروهای موجود در گمرک موافقت کرد.

رییس انجمن واردکنندگان خودرو از موافقت دولت با ترخیص خودروهای توقیف شده در گمرک خبر داد. 

کوروش مرشدسلوک، رئیس انجمن واردکنندگان خودرو در این باره گفت:

از ابتدای تیر ماه امسال و با مصوبه دولت، واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا از جمله خودرو ممنوع شد. به دنبال ممنوع شدن واردات کالاهای خارجی، از ترخیص خودروهای وارد شده به گمرک جلوگیری شد. در این رابطه اخیرا طرحی به دولت ارائه شد که براساس آن خودروهایی که پول آن‌ها پرداخت شده و وارد گمرک شده‌اند، ترخیص شود.

واردات خودرو

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد:

براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، دولت با ترخیص خودروهای توقیف شده در گمرک موافقت کرده است که امیدواریم دستورالعمل مربوطه هرچه زودتر به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ و اجرایی شود. در شرایط فعلی امیدواریم دولت در قدم بعدی با واردات خودروهایی که پیش از ممنوع شدن واردات، ثبت سفارش شده و پول آنها نیز پرداخت شده است، اما به دلیل ممنوعیت واردات کالاهای خارجی وارد کشور نشده‌اند، نیز موافقت کند.

مرشدسلوک با بیان اینکه تعداد قابل توجهی خودرو در انبار تولیدکنندگان خارجی و همچنین بندر جبل‌علی امارات انبار شده است، تصریح کرد:

با توجه به آن‌که از یک سو پول این خودروها به خودروسازان خارجی پرداخت شده و از سوی دیگر این خودروها به صورت پیش‌فروش به خریداران داخلی واگذار شده است، امیدواریم با واردات و ترخیص این خودروها نیز موافقت شود. موافقت دولت با واردات خودروهای متوقف شده در گمرک و همچنین موافقت با ورود سایر خودروهای ثبت‌ سفارش و خریداری شده، تاثیر مثبتی بر بازار خودروهای وارداتی داشته است و باعث تعدیل نرخ‌های فعلی در بازار خواهد شد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع ایسنا
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده