مدل لیستر LFP جگوار اف-پیس، سریعترین شاسی بلند جهان خواهد بود

مدل لیستر LFP جگوار اف-پیس، سریعترین شاسی بلند جهان خواهد بود

تیونر انگلیسی لیستر از شاسی‌بلند لیستر LFP بر مبنای جگوار F-Pace رونمایی کرد، که قادر است رکورد بیشینه سرعت لامبورگینی اوروس را ارتقا دهد و سریعترین شاسی‌بلند جاده‌ای دنیا باشد.

جگوار اف-پیس (Jaguar F-Pace) با بیشینه سرعت ۲۸۳ کیلومتر بر ساعت، یکی از سریعترین شاسی‌بلندهای دنیا است؛ البته نسخه SVR جگوار F-Pace هم، سریع‌ترین شاسی‌بلند تولیدی جهان نیست، زیرا این عنوان به لامبورگینی اوروس با سرعت ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت تعلق دارد. با کمک تیونر و خودروساز بریتانیایی لیستر (Lister)، این شاسی‌بلند نیز می‌تواند با دست‌یابی به بیشینه سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت، گاو خشمگین سنت‌آگاتا بولونزه را شکست دهد.

Jaguar F-Pace Lister LFP / جگوار اف-پیس لیستر LFP

نسخه تیونینگ‌شده جگوار اف-پیس که در حال حاضر لیستر LFP نامیده می‌شود، به تازگی برای سفارش مشتریان در نظر گرفته شده است. اگرچه هنوز مشخصات فنی کامل جگوار اف-پیس لیستر LFP منتشر نشده، اما فعلا می‌دانیم که پیشرانه آن ۶۷۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. نسخه معمولی پیشرانه ۵.۰ لیتری جگوار F-Pace با بهره‌گیری از سوپرشارژر می‌تواند ۵۵۰ اسب بخار تولید کند؛ در حالی که به لطف هنر تیونینگ خودرو توسط لیستر، این میزان افزایش می‌یابد. هنوز اطلاعاتی در مورد گشتاور خروجی وجود ندارد، اما می‌تواند حدس زد که حدود ۶۸۰ نیوتن‌متر گشتاور داشته باشد.

Lister Thunder

در حالی که لیستر تاندر۶۶۶ اسب بخاری بر اساس جگوار اف-تایپ R محدود به تنها ۹۹ دستگاه است، شاسی‌بلند جدید لیستر LFP با تیراژ ۲۵۰ دستگاه تولید خواهد شد. تیزرهای قبلی این خودرو را با رنگ سبز نشان می‌دهند، اما احتمالا نسخه نهایی به طور عمده با پوشش رنگ سیاه و زرد در بدنه و کالیبرهای ترمز همراه باشد.

لیستر علاوه بر تثبیت محصولات موجود، قصد دارد یک مدل سفارشی به عنوان جانشین معنوی استورم نیز داشته باشد. در اوایل سال جاری، تیزر خودروی سوپراسپرت استورم II با قدرت حدود ۱۰۰۰ اسب بخار و بهره‌گیری از پیشرانه سوپرشارژ ۷.۸ لیتری خورجینی ۱۲ سیلندر جگوار به نمایش در آمد. گفته می‌شود که سوپراسپرت لیستر storm II با قیمتی حدود ۲.۷۸ میلیون دلار و در قالب نسخه پیست راهی بازار خواهد شد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده