هیوندای جنسیس اسنشیا، تولید خواهد شد

هیوندای جنسیس اسنشیا، تولید خواهد شد

سوپراسپرت مفهومی جنسیس اسنشیا که نمایشی خیره کننده در نمایشگاه نیویورک داشت به تعداد محدودی تولید خواهد شد تا گران‌ترین خودروی کره‌ای در تاریخ باشد.

  هیوندا جنسیس نمایشگاه خودرو نیویورک امسال را با معرفی مدل مفهومی اسنتیا (Essentia)، کوپه الکتریکی با بدنه پر انحنای فیبر-کربن و درهای پروانه‌ای، زیبا کرد. بیشتر مدل‌های مفهومی به تولید نمی‌رسند و شنیدن خبر تولید اسنشیا از بازوی لوکس ساز هیوندا خوشحال کننده است. اما خبر بد این است که اسنشیا گران‌ترین خودرو جنسیس با تولیدی بسیار محدود خواهد بود. به گفته سرپرست طراحی اسنشیا علی‌رغم این که اسنتیا در ذات خودرو مفهومی است اما تمام فناوری‌های آن به استثنا درهای پروانه‌ای قابل دسترسی برای یک خودرو مناسب جاده هستند‌.

جنسیس اسنتیا

مطابق برنامه اسنشیا در سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ (۱۴۰۰ یا ۱۴۰۱ خورشیدی) عرضه خواهد شد. انتظار می رود که اسنشیا از پلتفرم جدید خودروهای الکتریکی که جنسیس در حال کار بر روی آن است استفاده کند.

همچنین اولین شاسی‌بلند با برند جنسیس در سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹ خورشیدی) به بازار وارد خواهد شد‌. زمستان پارسال مدل جالبی از هیوندا تست زمستانی شد که احتمالا GV80 سایز متوسط با بدنه سانتافه و فاصله چرخ‌های بیشتر خواهد بود. عرضه این مدل احتمالا به همراه GV70 که کوچکتر است و پلتفرمی مشابه G70 دارد خواهد بود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده