تنها نمونه از فراری SP30، حراج می‌شود

تنها نمونه از فراری SP30، حراج می‌شود

فراری SP30 یکی از نمونه‌های نادر و لوکس فراری است که به تعداد تنها یک دستگاه برای میلیاردری هندی ساخته شد. این سوپراسپرت گران‌قیمت، اکنون در امریکا به فروش گذاشته شده است.

پیدا کردن یک فراری دست دوم از مدل‌های 488 یا F12 با قیمت چندصد هزار دلاری، کار چندان سختی نیست؛ اما فراری SP30 به تعداد یک نسخه ساخته شده و اکنون پس از سال‌ها به فروش گذاشته شده است.

فراری SP30 در سال ۲۰۱۲ (۱۳۹۱ خورشیدی) توسط بخش پروژه‌های ویژه فراری برای چیراگ آریا (Cheerag Arya) میلیاردر هندی فعال در صنایع شیمیایی ساخته شد‌‌. هرچند SP30، ترکیبی از F12 برلینتا و 812 سوپرفست به نظر می‌رسد، اما از هردوی آن ها قدیمی‌تر است. در حقیقت SP30 برپایه 599 مدل GTB برلینتا ساخته شد. فراری SP30 همچنین بخش هایی را از 599GTB و 599XX الهام گرفته و با نشانه‌های ظاهری F12 که اندکی بعد از تولید SP30 معرفی شد، ترکیب کرده است.

فراری SP30

پنج سال پس از ساخت SP30، پنجمین پروژه ویژه فراری، این خودرو در تگزاس به فروش گذاشته شده است. شرکت فروشنده خودرو اعلام کرده که رنگ آن در شرایط عالی و کیفیت ادوات داخلی، بی نقص هستند. همچنین با توجه به یکتا بودن این خودرو، فراری SP30 به خوبی و با دقت نگه‌داری شده است.

مالک اول این خودرو هندی است و در امارات زندگی می‌کند؛ اما معلوم نیست که فراری SP30 چگونه از آمریکا سر در آورده است. این سوپراسپرت لوکس تنها ۱۰۳ کیلومتر رانندگی شده و با توجه به شرایط استثنایی، بیش از ۲ میلیون دلار، قیمت خواهد داشت.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده