رووی آی-یونیت؛ با قابلیت اتصال بدنه معرفی شد

رووی آی-یونیت؛ با قابلیت اتصال بدنه معرفی شد

شرکت شوگر چاو از خودروی مفهومی رووی آی-یونیت رونمایی کرد که می‌تواند به مدل‌های مشابه خود، متصل شود.

با سفر به آسیا خودروهایی در جاده‌ها خواهید دید که شما را شگفت‌زده می‌کند. برخلاف ایالات متحده آمریکا که اغلب افراد به خودروهای بزرگ، کامیون‌، وانت پیک‌آپ و شاسی‌بلند برای رانندگی در خیابان علاقه دارند، مردم این نقطه از زمین رویکرد و سلیقه بسیار متفاوتی از خود نشان می‌دهند. همین سلیقه‌های متفاوت، باعث تولید خودروی مفهومی بسیار جالبی شده است.

Roewe I-Unit concept / خودروی مفهومی رووی آی-یونیت

این خودروی مفهومی با نام رووی آی-یونیت (Roewe I-Unit)، توسط شرکت شوگر چاو (Sugar Chow) طراحی شده است؛ وسیله نقلیه‌ای جوان‌پسند و آینده‌محور که به معنی واقعی کلمه، ۲ خودرو در یک محصول است.

Roewe I-Unit concept / خودروی مفهومی رووی آی-یونیت

شوگر چاو، روند طراحی خودروی مفهومی رووی آی-یونیت ۲۰۲۵ را با نگاهی به خودروی برقی اسمارت فورتو (Smart ForTwo) آغاز کرد. به این صورت که ابتدا آن را در محور طولی تقسیم کرده و دو پاد (قسمت جداگانه) ایجاد می‌شود. می‌توان این دو قسمت را به صورت انفرادی و مجزا استفاده کرد، یا این‌که آن‌ها را ادغام کرده و به عنوان یک وسیله نقلیه راند. هر پاد (Pod) شامل یک چرخ جلوی بزرگ و دو چرخ کوچک است که در قسمت زیرین عقب بدنه پنهان شده‌اند. 

Roewe I-Unit concept / خودروی مفهومی رووی آی-یونیت

برای راحتی سرنشینان در ورود و خروج به خودروی مفهومی رووی آی‌-یونیت، به طور خاص در ندارند و به طور کامل مستقل هستند؛ به این معنی که مسافران می‌توانند به سادگی در داخل حرکت کرده و در داخل صندلی‌ها استراحت کنند. همچنین در فضای داخلی صفحه نمایش هولوگرافیک بزرگی قرار دارد که در امتداد داشبورد کشیده می‌شود و مسافران را در طول سفر، سرگرم می‌کند.

Roewe I-Unit concept / خودروی مفهومی رووی آی-یونیت

شوگر چاو هنوز هیچ اشاره‌ای به نوع سیستم محرکه خودروی مفهومی رووی آی-یونیت نکرده است، اما چنین محصولاتی به طور اجتناب‌ناپذیر مستعد بهره‌گیری از باتری و موتور الکتریکی هستند. در آینده به احتمال زیاد شاهد خودروی برقی رووی آی-یونیت با موتور الکتریکی کوچک در جلو و پکیج باتری در کف خودرو باشیم.

سبک طراحی جمع‌وجور خودروی الکتریکی و مفهومی رووی آی-یونیت بسیار جذاب است و دقیقا چیزی است که ساکنان نیم‌کره غربی دوست دارند در خیابان‌های تنگ شهری آینده ببینند. 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده