دفترچه یادداشت پترولاگ؛ روشی کاربردی برای کمک به تعمیر و نگهداری خودرو

دفترچه یادداشت پترولاگ؛ روشی کاربردی برای کمک به تعمیر و نگهداری خودرو

استارتاپ پترولاگ از تشکیل کمپینی در کیک‌استارتر به منظور جذب سرمایه برای تولید دفترچه یادداشت اطلاعات فنی خودرو برای کمک به تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه خبر داد.

نگه داری از پیشینه‌ی تجهیزات  خودرو کار دشواری است. در این زمینه برنامه‌های کاربردی (اپلیکیشن‌هایی) وجود دارند که سعی دارند این کمبود را پوشش دهند، اما چندان ایده‌آل نیستند و قابلیت تطبیق‌پذیری و تنوع زیادی ندارند. به همین علت پترولاگ (Petrolog) وارد عمل شده است تا روشی آسان و کاربردی برای پوشش کمبودها ارائه دهد. در حال حاضر پترولاگ برای شروع کار، به دنبال سرمایه‌گذاری و تشکیل کمپین در کیک‌استارتر (Kickstarter) است. به نظر می‌رسد که پترولاگ راه‌حلی عالی برای کسانی باشد، که می‌خواهند اطلاعات و جزئیات خودروی خود را به روشی ملموس ثبت کنند. برای آشنایی بیش‌تر با پترولاگ با زومیت همراه باشید.

Petrolog booklet / دفترچه پترولاگ خودرو تعمیر

دفترچه ۴۰ صفحه‌ای پترولاگ از صفحاتی تشکیل می‌شود که مالک خودرو می‌تواند برای ثبت و نگهداری اطلاعات مربوط به قسمت‌های مختلف مورد استفاده قرار دهد. به عنوان مثال، بخشی برای سرویس‌های مداوم مانند تعویض روغن پیشرانه، جایگزینی لاستیک، تعویض لنت ترمز و غیره وجود دارد. صفحاتی برای ثبت گزارش مربوط به مسافت پیموده شده و مصرف سوخت نیز وجود دارند که برای ثبت اطلاعات دو ساله خودرو کافی هستند. علاوه بر این دسته‌بندی‌ها، صفحات سطربندی شده برای یادداشت مسائل متفرقه نیز در دفترچه پترولاگ گنجانده شده است. 

Petrolog booklet / دفترچه پترولاگ خودرو تعمیر

ایده اولیه دفترچه پترولاگ، به دلیل ناامیدی از فناوری‌ روز، صفحات گسترده (Spreadsheet) و برنامه‌های کاربردی موجود بود. کایل جانستون، موسس پترولاگ می‌گوید:

من حدود دو سال قبل مالک یک خودروی کلاسیک متعلق به ۴۷ سال پیش بودم؛ هنگام رانندگی با چنین خودروی قدیمی و دست‌وپنجه نرم کردن با مشکلات و تعمیرات، من را به فکر کردن در این مورد مجبور کرد. برنامه‌های کاربردی و صفحات گسترده نمی‌توانستند نیازهای من را برآورده کنند. آن‌ها نمی‌توانستند به خوبی اطلاعات خودروی کلاسیک کاربراتوری من را ثبت کنند و در مجموع خیلی مفید واقع نشدند. هنگام توصیف این ایده برای دوستان، همکاران و همسایگان متوجه شدم که در نیاز به دفترچه پترولاگ تنها نیستم. بنابراین تصمیم گرفتم که این کار را انجام دهم.

Petrolog booklet / دفترچه پترولاگ خودرو تعمیر

دفترچه پترولاگ انعطاف‌پذیری کافی در اختیار مالک خودرو قرار می‌دهد و به تعمیرکار در یافتن علت عیوب، روش تعمیر و نگهداری کمک می‌کند؛ با این تفاسیر، به نظر می‌رسد که پترولاگ روشی خوب برای ثبت اطلاعات خودرو باشد. برخی افراد از اپلیکیشن‌ موبایل برای ثبت اطلاعات مصرف سوخت و کیلومتر کارکردی خودرو استفاده می‌کنند؛ اما با خراب شدن یا تعویض گوشی هوشمند تلفن همراه، اطلاعات از دست می‌روند یا گذرواژه به فراموشی سپرده می‌شود. اما در دوران دنیای دیجیتال و توسعه فناوری، دفترچه پترولاگ می‌تواند روشی دستی برای حل مشکلات باشد. 


منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید