مرسدس بنز یونیماگ اکسپلورر؛ کامیونت مجهز برای سفر

مرسدس بنز یونیماگ اکسپلورر؛ کامیونت مجهز برای سفر

یک شرکت استرالیایی مرسدس‌بنز یونیماگ را به یک کاوران مسافرتی مجهز برای سخت‌ترین شرایط، تبدیل کرده است.

شاسی‌بلند سرسخت و چندمنظوره‌ی مرسدس‌بنز یونیماگ یا اونیماگ (Unimog) برای ما ایرانی‌ها نام آشنایی است. مدل‌های قدیمی این کامیونت قدرتمند با کد 911، به‌صورت تجاری به بازار ایران وارد شد و سپس نمونه‌های با کارکرد بالا به‌دست طرفداران رانندگی آف‌رود رسید تا همه از عملکرد این شاسی‌بلند آلمانی تمام چرخ محرک (AWD) خوش‌ساخت در مسیرهای ناهموار شگفت‌زده شوند.

مرسدس بنز یونیماگ / Mercedes Benz Unimog


سری مرسدس‌بنز یونیماگ از سال ۱۹۴۶ تا امروز در مدل‌های مختلف با کاربری متفاوت شامل نظامی، جاده‌ای، تجاری و حتی مسابقات اتومبیل‌رانی رالی تولید شده است. اخیراً یک شرکت استرالیایی در اقدامی بسیار جالب، یونیماگ سرسخت را به کلاسی جدید وارد کرده است. شرکت ارث کروزر (Earth Cruiser) یک مدل مرسدس یونیماگ U 430 را با تجهیز به انواع لوازم رفاهی سفر و گشت و گذار، به کاروانی جذاب و همه‎‌جارو تبدیل کرده است. محصول این شرکت با نام اکسپلورر XPR440 به لوازم کامل شامل سرویس خواب، آشپزی، سرویس بهداشتی، حمام، ماشین لباسشویی و سیستم تهویه‌ی مطبوع مجهز شده است تا درواقع یک خودروی کاروان مسافرتی یا حتی یک خانه‌ی متحرک تمام عیار تولید شود. اما چیزی که یونیماگ یا XPR440 را از خودروهای مسافرتی و کاروان‌ها متمایز می‌کند، قابلیت فوق‌العاده‌ی آن در عبور از مسیرهای آف‌رود و ناهموار است. با XPR440 می‌توان به‌راحتی به دل طبیعت و جنگل زد و یک آخر هفته‌ی دور از هیاهوی شهری را تجربه کرد.

مرسدس بنز یونیماگ / Mercedes Benz Unimog


ارتفاع بالا از سطح زمین، سیستم تمام چرخ محرک کامل، دنده‌های سنگین آف‌رود، قفل دفرانسیل و تایرهای مخصوص باعث شده است تا یونیماگ مجهز به‌راحتی از در هر مسیری حرکت کند. علاوه بر این سیستم چهارپایه‌ی هیدرولیک در این خودرو نصب شده است تا در موارد مورد نیاز، با استفاده از نمایشگر لمسی تعبیه شده در کابین، حداکثر ارتفاع و جدا شدن تایرها از سطح زمین امکان پذیر باشد. ظرفیت مخزن سوخت این خودروی جذاب، ۸۰۰ لیتر است تا بدون نیاز به‌سوخت گیری با یک باک سوخت بتوان بیش از ۳۵۰۰ کیلومتر مسافت طی کرد. مخزن ذخیره‌ی آب با ظرفیت ۸۶۰ لیتر، یخچال فریزر، دوربین حرارتی، ۵ دوربین با کیفیت تصویربرداری فول اچ‌دی، مایکروویو، وینچ و اره‌ی برقی از تجهیزات دیگر XPR440 است. باید اعتراف کرد که چنین خودرویی واقعاً ارزشمند و قضاوت در مورد قیمت آن بسیار مشکل است.

اطلاعاتی از قیمت XPR440 داده نشده است؛ هر مدل به‌صورت کاملاً سفارشی تولید می‌شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده