رینگ اسپرت آیرودینامیک ABT معرفی شد

رینگ اسپرت آیرودینامیک ABT معرفی شد

تیونر آلمانی ABT اسپرتس‌لاین، رینگ‌های اسپرت آیرودینامیک مجهز به حلقه‌های فیبر کربنی معرفی کرده‌ است که مقاومت کمتری در مقابل هوا دارند.

بدون تردید می‌توان گفت که ای‌بی‌تی اسپرتس‌لاین (ABT Sportsline) به لطف بسیاری از پروژه‌های جالب تیونینگ خودرو، اخیرا تیتر اول رسانه‌های خودرویی در زمینه تقویت پیشرانه و تیونینگ بوده است. تیونر آلمانی علاوه بر همکاری با آئودی برای افزایش توان نسخه نوگارو آئودی RS6 آوانت پرفورمنس به ۶۹۵ اسب بخار، نسخه‌ی هیبریدی ۱،۰۱۸ اسب بخاری از این خودرو نیز ارائه کرده است. 

ABT Audi Aerowheel / رینگ آیرودینامیکی آئودی ABT

ABT اسپرتس‌لاین پیش از این در تیونینگ آئودی RS6 آوانت متعلق به جان اولسن نیز همکاری داشت؛ شاهکاری که چند ماه پیش با پیشرانه بی‌توربو ۴.۰ لیتری خروجینی هشت سیلندر و قدرت ۷۲۵ اسب بخار و گشتاور ۹۲۰ نیوتن‌متر رونمایی شد. این خودروی سفارشی که فونیکس (Phoenix) نامیده می‌شود، تحت بهینه‌سازی‌های ABT قرار گرفت تا مشخصاتی بسیار شبیه آئودی RS6 آوانت پرفورمنس داشته باشد. فونیکس جان اولسن دارای قطعات سفارشی زیادی، از جمله مجموعه رینگ‌های اختصاصی بود. این رینگ‌های منحصربفرد در تیراژ محدود تولید شده‌اند و برای صاحبان آئودی RS4 آوانت و کوپه آئودی RS5 عرضه می‌شوند. مجموعه کامل رینگ‌های ۲۱ اینچی برای خودروهای آئودی، مبلغی حدود ۱۳۶۲۳ دلار به قیمت محصول اضافه می‌کند. در آلمان با این مبلغ می‌توان به راحتی یک نسخه پایه از فورد فیستا خریداری کرد!

ABT Audi Aerowheel / رینگ آیرودینامیکی آئودی ABT

شاید از خود بپرسید که چه چیزی این رینگ‌های اسپرت را بسیار ویژه و ارزشمند می‌کند؟ این رینگ‌های سفارشی براساس استاندارد GR مجموعه ABT ساخته شده‌اند، اما دارای حلقه‌های آیرودینامیکی از جنس فیبر کربن هستند. طراحی این رینگ‌ها بسیار شبیه نمونه‌های مورد استفاده در خودروی مسابقات فرمول E است. رینگ سفارشی ABT اسپرتس‌لاین برای محصولات آئودی، اولین بار در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی شد و بازخورد مثبتی از بازدیدکنندگان دریافت کرد. این مسئله موجب شد تا تیونر باواریایی نسخه تولید محدود از آئودی به رنگ سبز نوگارو و دارای رینگ اسپرت آیرودینامیکی برای خریداران ارائه کند.

این شرکت تیونینگ اشاره می‌کند که رینگ‌های جدید، تقریبا همانند مدل دست‌ساز فونیکس جان اولسن هستند؛ این رینگ‌های آیرودینامیکی در خودروهای تقویت‌شده ABT RS4-R و RS5-R به کار رفته‌اند، که به ترتیب بر اساس آئودی RS4 آوانت و کوپه آئودی RS5 تقویت شده‌اند. پرداخت مبلغ ۱۳،۶۰۰ دلار برای رینگ‌های سفارشی ABT، شاید در ابتدا کمی سخت باشد؛ اما چنین مسئله‌ای برای علاقه‌مندان به تیونینگ خودرو و محصولات اسپرت، اصلا عجیب نیست. آن‌ها ارزش این رینگ‌ها را می‌دانند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده