دنالی XL، بزرگ‌ترین خانه متحرک دنیا؛ معرفی شد

 دنالی XL، بزرگ‌ترین خانه متحرک دنیا؛ معرفی شد

دنالی XL، خانه متحرک و تریلر مجهز ساخت یک شرکت آمریکایی است که زندگی در هر جایی را ممکن می‌کند.

شرکت آمریکایی تیمبرکرفت تاینی هومز (Timbercraft Tiny Homes) چند سالی است که با تولید خانه‌های متحرک در قالب تریلرهای کوچک و بزرگ، طرفداران زیادی پیدا کرده و محصولات متنوع و باکیفیت آن هر روز مشتریان زیادی را به‌خود جلب می‌کنند. جدیدترین محصول این شرکت، خانه‌ی متحرک Denali XL با مساحت ۳۷ متر مربع، فضای مدرن، کاربرپسند و جادار را پیشنهاد می‌کند.

تریلر خانه دنالی / Denali XL


دنالی XL مدل بزرگ‌تر دنالی است؛ طول تریلر یا خانه‌ی متحرک دنالی XL برابر ۱۲.۸ متر بوده که از مدل مدل دنالی استاندارد با ۱۱.۲ متر بیشتر است. درواقع باتوجه به ابعاد بزرگ‌تر تریلرهای خانگی جدید، حمل و نقل آن‌ها کمی مشکل‌تر است، به‌همین خاطر برای توقف‌های طولانی مدت در یک مکان مناسب‌تر به‌نظر می‌رسند. نمای بیرونی دنالی XL مشابه کلبه‌های جنگلی با سقف فلزی و دو در طراحی شده است. در داخل خانه شاهد دیوارهای با طرح چوبی موازی، پوشش چوبی سقف و کف هستیم که با زیبایی در کنار هم قرار گرفته‌اند. در اصلی ورود، پشت این تریلر قرار دارد؛ با ورود از این در، فضای نشیمن جادار خودنمایی می‌کند. سقف بلند، پنجره‌های سقفی و نورگیر با کنترل برقی ریموت و سنسورهای تشخیص باران و پنجره‌های پرتعداد فضای بسیار جذاب و دل‌انگیزی به‌وجود آورده است. پس از اتاق نشیمن، آشپزخانه‌ی بزرگ و مجهز قرار گرفته است. در این فضا، تاقچه‌ی تاشو، اجاق گاز  با صفحه۲۴ اینچ، ۴ شعله و یک فر، یخچال فریزر، فشرده ساز زباله، ماشین ظرف‎شویی، سینک، کابینت‌ها و نورپردازی سفارشی وجود دارد.

تریلر خانه دنالی / Denali XL


در این خانه‌ی متحرک، دو دستگاه تهویه‌ی مطبوع با ظرفیت ۹ هزار BTU نصب شده که یکی از آن‌ دو در بالای یخچال فریز قرار گرفته است. پس از آشپزخانه، فضای و محفظه‌‌های کوچکی به‌عنوان آبدارخانه طراحی شده است. راهروی کوچک به سرویس بهداشتی با در کشویی، می‌رسد. در اتاقک سرویس بهداشتی که بزرگ به‌نظر می‌رسد، حمام با دوش قدی و قابلیت حمام بخار، دستشویی الکتریکی برای سوزاندن و خاکستر کردن ضایعات، چند قفسه، سینک و آینه، ماشین لباس‌شویی با قابلیت خشک‌کن و سیستم تهویه مجهز به سنسورهای رطوبتی نصب شده است. انتهای راهروی تعبیه شده، پس از عبور از چند پله که در آن‌ها کشو هم قرار دارد، اتاق خواب با یک تخت بزرگ جلب توجه می‌کند. در اتاق خواب هم دو پنجره‌ی سقفی و نورگیر با قابلیت کنار ریموت برقی، دو چراغ‌ مطالعه دیواری، دومین سیستم تهویه مطبوع ۹ هزار BTU، جایگاه نصب دیواری تلویزیون و یک گنجه‌ی بزرگ طراحی شده است.


تریلر خانه دنالی / Denali XL

دنالی XL توسط اتصال معمولی مانند کاروان به خودرو و انواع وانت پیکاپ متصل می‌شود. قیمت این خانه‌ی متحرک دوست‌داشتنی بر اساس سفارش مشتری بسیار متفاوت بوده و نمونه‌های ۵۰ هزار دلار تا ۱۰۰ هزار دلار و حتی بیشتر قابل خریداری است. نمونه‌ی که تصاویر و ویدئوی آن در این مطلب قرار داده شده است با قیمت ۱۲۵ هزار دلار، تحویل مشتری می‌شود.

در پایان توصیه می‌کنیم حتماً تور ویدئوی تهیه شده از مدل دنالی XL به همراه توضیحات بنیان‌گذار شرکت تیمبرکرفت تاینی هومز را مشاهده کنید.


لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع newatlas
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده