بی ام و M2 با تیونینگ M Performance معرفی شد

 بی ام و M2 با تیونینگ M Performance معرفی شد

دپارتمان M پرفورمنس بی‌ام‌و، قطعات فیبرکربن جدید خود را در قالب یک مدل مفهومی بر اساس بی‌ام‌و M2 رونمایی کرد.

جشنواره‌ی سرعت گودوود (Goodwood) هرسال میزبان مجموعه‌ای خودروهای جدید و کلاسیک است که بسیاری از آن‌ها، برای اولین‌بار به‌معرض نمایش عمومی گذاشته می‌شوند. مدل مفهومی بی‌ام‌و M2 با قطعات سفارشی دپارتمان M محصول جدید این شرکت آلمانی است که در جشنواره‌ی امسال به‌نمایش گذاشته می‌شود. این مدل با نام کامل بی‌ام‌و M2 M Performance Parts مفهومی، محصول جدید مهندسان مجموعه‌ی M باواریایی‌ها بوده که با تمرکز بر سواری پیست و مسابقه‌ای طراحی شده است. رنگ سیاه با تزئینات طلایی یخی، اولین موردی است که دراین مدل مفهومی جلب توجه می‌کند. همانطور که از نام این مدل مفهومی مشخص بوده، قطعات ساخت مجموعه‌ی M بی‌ام‌و در آن استفاده شده است.

BMW M2 M Performance Parts

در کاپوت، جلوپنجره‌، سقف، صندوق عقب، دیفیوزر عقب، اسپویلر کوچک عقب، جلو و رکاب‌ها فیبر کربن استفاده شده است تا در مجموع تغییرات، این مدل مفهومی بیش از ۶۰ کیلوگرم از مدل استاندارد M2 کاهش وزن تجربه کند. سیستم تعلیق M، کوپه‌ی زیبای بی‌ام‌و را ۲۰ میلی‌متر به سطح زمین نزدیک‌تر کرده است تا در کنار رینگ‌های اختصاصی M با اندازه ۱۹ اینچ و رنگ طلایی یخی، ظاهر جذاب M2 بیشتر خودنمایی کند. باتری جدید ۱۴ کیلوگرم و رینگ‌های سفارشی با تایرهای سمی اسلیک (Semi-Slick) تا ۶ کیلوگرم در کاهش وزن M2 تأثیر داشته‌اند. این مدل مفهومی دقیقاً با کد مشخص تولید نمی‌شود، اما بسیاری از قطعات M نصب شده در آن برای فروش جداگانه در دسترس خواهد بود. این قطعات شامل فیبرکربن‌های جلوپنجره، در کاپوت، رکاب‌ها، صندوق عقب، دیفیوزر عقب و باله‌ی کوچک عقب است. صندوق عقب فیبرکربن ۵ کیلوگرم و دیفیوزر فیبرکربن عقب حدود ۰.۵ کیلوگرم از وزن M2 استاندارد کم کرده‌اند.


BMW M2 M Performance Parts


این مدل مفهومی در کابین نیز کمی تغییر کرده است؛ صندلی‌های جدید اسپرت M با روکش آلکانترا و دوخت‌های طلایی، فرمان اسپرت M با روکش آلکانترا و چرم در کنار پدال‌های آلومینیومی و تزئینات مختلف کنسول مرکزی، از تغییرات فضای داخلی M2 است. صندلی‌های اسپرت جدید علاوه بر ظاهر زیباتر از مدل استاندارد، ۱۳ کیلوگرم از وزن M2 را هم کاهش داده‌اند. این مدل صرفاً جهت نمایش قطعات جدید مجموعه‌ی M ساخته شده و قوای فنی آن تغییری نکرده است؛ قدرتمندترین نسخه‌ی M2، مدل تازه معرفی شده‌ی کامپتیشن (Competition) با قدرت ۴۰۵ اسب بخار و گشتاور ۵۵۰ نیوتن‌متر است.

 مدل مفهومی بی‌ام‌و M2 M Performance Parts جهت نمایش قطعات جدید مجموعه‌ی M برای مدل M2 در جشنواره‌ی سرعت گودوود ۲۰۱۸ به‌نمایش گذاشته می‌شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع bmwblog
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده