خودروی چهارچرخ محرک و تمام برقی MG تا سال ۲۰۲۰ رونمایی خواهد شد

خودروی چهارچرخ محرک و تمام برقی MG تا سال ۲۰۲۰ رونمایی خواهد شد

برند بریتانیایی MG با مالکیت چینی‌ها به‌دنبال تولید یک مدل اسپرت تمام برقی و تمام چرخ محرک تا سال ۲۰۲۰ است.

برند باسابقه‌ای MG تا قبل از دهه‌ی ۲۰۰۰، مدل‌های اسپرت دو سرنشینه و پرطرفدار در بریتانیا تولید می‌کرد. پس از مشکلات مالی، این خودروساز کهنه‌کار مانند گذشته فعال نبود. سال ۲۰۱۱ این شرکت زیر چتر بزرگ گروه خودروسازی شانگهای (SAIC) قرار گرفت تا با حمایت چینی‌ها، تولید مدل‌های جدید ممکن شود. پس از سال‌ها، به‌نظر می‌رسد که MG بالاخره به دوران گذشته و تولید خودروی اسپرت بازگشته است. البته بر اساس اطلاعات موجود، MG میراث خود را با فناوری روز ترکیب کرده است تا یک خودروی اسپرت دوسرنشینه‌ی تمام الکتریکی و تمام چرخ محرک، مشابه ابعاد مزدا MX-5 تولید شود.

MG E-Motion

شاو ژینگفنگ، رئیس بخش طراحی SAIC طی مصاحبه‌ با رسانه‌های استرالیایی در مرکز تحقیق و توسعه‌ی این برند واقع در شانگهای چین گفت:

در حال حاضر در حال طراحی و توسعه‌ی یک خودروی اسپرت دو سرنشینه الکتریکی هستیم که تا دو سال آینده رونمایی می‌شود. این خودروی پلاگین، بر اساس پلتفرمی کاملاً جدید ساخته خواهد شد.

MG E-Motion

ژینگفنگ که سابقه‌ی حضور ۱۰ ساله در فولکس ولگن را دارد، تاریخ غنی MG در تولید خودروهای اسپرت را مدنظر قرار داده است. احتمالاً مقامات SAIC نقشی اساسی در حمایت مالی این پروژه داشته‌اند. اطلاعات زیادی از خودروی اسپرت و برقی MG منتشر نشده است، اما به‎دلیل وجود قوای فنی الکتریکی، پیش‌بینی قیمتی بیشتر از مزدا MX-5 دور از واقعیت نیست. علاوه بر این هنوز مشخص نیست که این خودروی اسپرت برقی با تمرکز بر کدام عامل ساخته خواهدشد؛ عملکرد آن در سرعت و شتاب یا فرمان‌پذیری. با توجه به قوای فنی الکتریکی، موتورهای برقی و پک باتری وزن بالا نقشی کلیدی در عملکرد کلی خودرو خواهد داشت. MG با رونمایی این مدل جدید، می‌تواند بازار از دست رفته‌ی خود را در بریتانیا بهبود ببخشد.

ژینگفنگ ادامه داد:

برند MG را به گذشته نزدیک‌تر می‌کنم؛ البته این کار قدم به قدم انجام می‌شود زیر این برند چند سال می‌شود که با روند گذشته‌ی خود فاصله گرفته است. این برند مرده است، بنابراین ابتدا باید آن را احیاء کنیم.

MG E-Motion

ژینگفنگ سپس اشاره کرد که احتمال تولید نسخه‌ی با فرمان راست، به تقاضای بازار بریتانیا بستگی دارد. اگر چینی‌ها در مأموریت تولید یک خودروی اسپرت با ریشه‌ی بریتانیایی موفق باشند، بدون شک طرفداران MG تقاضای این مدل را خواهند داشت. پیش از این در سال ۲۰۱۷، این برند بریتانیایی از مدل مفهومی E-Motion رونمایی کرد (تصاویر قرار داده شده در این مطلب مربوط به همین مدل مفهومی است). این مدل به‌عنوان رقیب تسلا مدل S، با قیمت کمتر از ۳۰ هزار پوند معرفی شد و با داشتن درهای پروانه‌ای و طراحی جذاب نظر رسانه‌ها را جلب کرده بود. E-Motion یک گرندتورر با ظرفیت چهارسرنشین، پیش‌نمایش MG از عرضه‌ی یک مدل اسپرت تا سال ۲۰۲۰ بود که شاید اساس مدل تمام برقی وعده داده شده را هم تشکیل دهد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

منبع motor1 caradvice
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده