پورشه 400R گانترورکس، در ۲۵ دستگاه تولید خواهد شد

پورشه 400R گانترورکس، در ۲۵ دستگاه تولید خواهد شد

مدل سفارشی پورشه 400R گانترورکس با قدرت ۴۰۰ اسب بخار، در تعداد محدود ۲۵ دستگاه با قیمت پایه ۵۲۵ هزار دلار تولید خواهد شد.

اواخر تابستان سال گذشته بود که شرکت آمریکایی گانترورکس (Gunther Werks) از پروژه‌ی جالب تیونینگ و بازسازی پورشه 911 کد 993 در قالب نمونه‌ی سفارشی 400R رونمایی کرد. حالا پس از گذشت بیش از ۱۰ ماه، مقامات این شرکت از تولید این خودروی خاص در تعداد محدود خبر داده‌اند.

Porsche 400R Gunther Werks / پورشه

تیم مهندسی گانترورکس در کالیفرنیای جنوبی آمریکا، ۲۵ دستگاه پورشه 400R را تولید خواهند کرد. مشتریان این مدل سفارشی یا باید یک دستگاه پورشه 911 کد 993 را در اختیار متخصصان گانترورکس قرار دهند، یا شرکت با هزینه‌ی اضافه این مدل را از بازار جهانی دست دوم پیدا کند. تمام ۲۵ دستگاه تولیدی از 400R با انواع آپشن‌های متنوع از رنگ بدنه تا رنگ دوخت‌ روکش‌های چرمی کابین و صندلی‌ها عرضه خواهند شد. البته در حال حاضر گانترورکس سه سفارش 400R دریافت کرده است که باید در سه ماسه‌ی سوم سال ۲۰۱۸ به مشتریان تحویل دهد.

پیتر نم، بنیان‌گذار گانترورکس گفت:

آزمایش‌های نهایی پیش تولید تمام شده است و برای تحویل مدل 400R به مشتریان بسیار هیجان‌زده هستیم. دقیقاً مانند کت و شلوار سفارشی، هر دستگاه از 400R کاملاً مطابق سلیقه مشتری ساخته خواهد شد. از کابین و تزئینات بدنه تا تنظیمات سیستم تعلیق همه برای رفع نیاز هر مشتری طراحی خواهند شد.


Porsche 400R Gunther Werks / پورشه


پورشه 400R گانترورکس محور عقب و مجهز به گیربکس ۶ سرعته دستی، از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی ۴ لیتری، با قدرت ۴۰۰ اسب بخار و گشتاور ۴۴۷ نیوتن‌متر استفاده می‌کند. مهندسان گانترورکس پیشرانه‌ی استاندارد ۶ سیلندر خطی ۳.۶ لیتری پورشه 911 را کنار گذاشته‌اند و با افزایش حجم، ۱۳۰ اسب بخار قدرت بیشتر به 400R تقدیم کرده‌اند. این پیشرانه‌ی ۴ لیتری با نهایت دور موتور ۷۸۰۰ دور بر دقیقه، توسط برند راث‌اسپرت ریسینگ (Rothsport Racing) طراحی شده است تا در کنار سیستم اگزوز سبک‌وزن از جنس فولاد ضدزنگ و دو سراگزوز سفارشی گانترورکس، 400R صدای منحصربه‌فرد خود را داشته باشد.

Porsche 400R Gunther Werks / پورشه

در کنار پیشرانه‌ی جدید و قدرتمندتر، آخرین پورشه‌ی هواخنک در بخش بدنه نیز به‌روز رسانی شده است. کیت بدنه‌ی عریض با سپرهای جلو و عقب، گلگیرها و سقف فیبرکربن به‌راحتی جلب توجه می‌کند. فنربندی و کویل‌اور برند KW Clubsport در کنار سیستم هیدرولیک کف 400R را تا جای ممکن به سطح زمین و تایرهای پهن ۳۱۵ آن نزدیک کرده است.

پورشه 400R گانترورکس با قیمت پایه ۵۲۵ هزار دلار فروخته خواهد که در صورت تهیه‌ی 911 کد 993 توسط گانترورکس، قیمت این مدل به مبلغ پایه اضافه می‌شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده