لامبورگینی هوراکان پرفورمانته، تیونینگ نوویتک معرفی شد

 لامبورگینی هوراکان پرفورمانته، تیونینگ نوویتک معرفی شد

تیونر آلمانی نوویتک برای جدیدترین پروژه فنی و آیرودینامیک خود، مدل قدرتمند لامبورگینی هوراکان پرفورمانته را انتخاب کرده است.

پرفورمانته (Performante)، نسخه‌ی بهینه‌شده‌ی کوپه‌ی خوش‌صدای لامبورگینی هوراکان است که چند ماه پیش، مدل روباز اسپایدر آن هم رونمایی شد. درواقع این مدل با هدف تیونینگ اختصاصی و عرضه‌ی یک خودروی پرقدرت با عملکرد بهتر در پیست، از سال ۲۰۱۷ عرضه شده است. پیشرانه‌ی ۱۰ سیلندر V شکل تنفس طبیعی در مدل هوراکان پرفورمانته، ۶۳۱ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. تغییرات انجام شده در هوراکان پرفورمانته شامل بهینه‌سازی قوای فنی، سیستم تعلیق و آیرودینامیک، این خودروی پرطرفدار را به‌یکی از بهترین‌های جهان تبدیل کرد است؛ به‌طوری که تا رونمایی و نمایش خارق‌العاده‌ی پورشه 911 GT2 RS، مدتی رکوردار پیست نوربرگ‌رینگ بود. به‌نظر می‌رسد لامبورگینی هوراکان پرفرومانته کوپه‌ی اسپرت کاملی باشد و به‌اندازه‌ی کافی ارتقاء داده شده است. اما در دنیای تیونینگ خودرو، چیزی به‌نام «کامل و کافی» وجود ندارد.

لامبورگینی هوراکان پرفورمانته / Lamborghini Huracan Performante Novitec

شرکت تیونینگ آلمانی نوویتک (Novitec) که پروژه‌های مختلف آن شهرت جهانی دارند، پس از ارائه‌ی پکیج بهینه‌سازی فنی و آیرودینامیک برای پرچمدار لامبورگینی؛ اونتادور S، این‌بار به‌دنبال عرضه‌ی محصولی ویژه و اثبات بی‌نهایت بودن مرزهای دنیای تیونینگ خودرو است. متخصصان نوویتک کیت بدنه‌ی انقلابی درنظر نگرفته‌اند ولی تغییرات انجام شده به‌اندازه‌‌ی کافی با وسواس و تفکر انجام شده است. تمام تغییرات ریز و درشت بدنه، کاملاً بر اساس آزمایش در تونل باد  شکل گرفته است تا به عملکرد ایرودینامیک گاو وحشی ایتالیا لطمه‌ای وارد نشود. جالب این است که قطعات جدید، تماماً از جنس همان فیبرکربن خانگی لامبورگینی ساخته شده است؛ فیبرکربنی که اساس مدل منحصربه‌فرد سستو المنتو (Sesto Elemento) محصول سال ۲۰۱۰ را تشکیل داده بود.


لامبورگینی هوراکان پرفورمانته / Lamborghini Huracan Performante Novitec


دماغه‌ی هوراکان پرفورمانته با انواع قطعات جدید شامل اسپویلر، دریچه‌های هوا و بالچه‌های فیبرکربن بهبود، به‌روز رسانی و تهاجمی‌تر شده است. در نمای جانبی رکاب‌های بزرگ‌تر علاوه بر کمک بیشتر به سرد شدن ترمزها، ظاهر جدی‌تر این مدل را فریاد می‌زنند. فیبرکربن مخصوص پرسی و چکش خورده‌ی لامبورگینی علاوه بر رکاب‌ها در آینه‌های جانبی، اسپویلرها و دیفیوزر نیز جلب توجه می‌کند. پایان بخش تلاش مهندسان نوویتک در بدنه‌ی هوراکان پرفورمانته، رینگ‌های سبک وزن ۲۰ و ۲۱ اینچی جلو و عقب در کنار کاهش ارتفاع ۳۵ میلی‌متر سیستم تعلیق است. کابین این مدل نیز با انواع روکش‌های چرمی همچون آلکانترا در رنگ‌های متنوع قابل شخصی‌سازی است و در این قسمت محدودیت فقط خلاقیت هر مشتری خواهد بود.

لامبورگینی هوراکان پرفورمانته / Lamborghini Huracan Performante Novitec

در بخش بهینه‌سازی فنی، تیم مهندسی این شرکت درحال حاضر تنها سیستم اگزوز اسپرت از جنس فولاد ضدزنگ یا اینکونل (Inconel) را برای تازه نفس نکردن ۱۰ سیلندر کوپه‌ی اسپرت و زیبای هوراکان پرفورمانته پیشنهاد می‌کند. کیت کامل تیونینگ فنی نوویتک برای لامبورگینی هوراکان پرفورمانته هنوز آماده نشده است ولی بر اساس گفته‌های مقامات این برند، قطعاً قدرت و گشتاور این پروژه بیشتر از ۶۳۱ اسب بخار و ۶۰۱ نیوتن‌متر مدل کارخانه‌ای خواهد بود.

ویدئویی جذاب از لامبورگینی هوراکان پرفورمانته با تیونینگ نوویتک منتشر شده که در ادامه قابل مشاهده است.


لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده