وانت دوج رم 1500 با تیونینگ AEV رونمایی شد

وانت دوج رم 1500 با تیونینگ AEV رونمایی شد

شرکت آمریکایی AEV پکیج مخصوص آف‌رود خود را برای وانت پیکاپ رم 1500 رونمایی کرد.

شرکت تیونینگ خودروهای مسافرتی آمریکایی (AEV) از سال ۱۹۹۷ تا امروز با هدف عرضه‌ی بهترین محصولات آف‌رود در کلاس شاسی‌بلند و پیکاپ فعالیت می‌کند. آخرین پروژه‌ی تیم بااستعداد AEV، تبدیل وانت دوج (با تلفظ صحیح انگلیسی داج) رم 1500 به یک خودروی تمام‌عیار آف‌رود موسوم به Recruit Rasm 1500، مانند پروژه‌ی گذشته‌ جیپ رنگلر بروت بوده که فعلاً به‌عنوان یک مدل مفهومی رونمایی شده است.

Dodge Ram 1500 AEV

اولین چیزی که در ظاهر این مدل جلب توجه می‌کند، ارتفاع زیاد آن از سطح زمین است. این مدل در مقایسه با رم 1500 استاندارد، بیش از ۱۰ سانتی‌متر افزایش ارتفاع داشته؛ اما استرات‌های بادی جلو با برند Bilstein و کیسه‌های هوای عقب دست‌نخورده باقی مانده‌اند. ارتفاع بیشتر این وانت خاص حاصل کمک‌فنرهای بزرگ‌تر 5100 برند Bilstein و استرات‌های جدید قابل تنظیم است. در سیستم تعلیق این مدل از آلومینیوم مقاوم هم‌سطح خودروهای نظامی و صفحه‌ی محافظ مخصوص فولادی AEV برای استحکام بیشتر و جلوگیری از برخورد مستقیم کف خودرو به زمین استفاده شده است. در بدنه‌ی رم 1500 تیونینگ‌شده سپر فولادی جلو و عقب، یک وینچ بزرگ نوار چراغ‌های LED خودنمایی می‌کنند. درب کاپوت این وانت از فولاد گالوانیزه ساخته شده و البته دو دریچه‌ی هوا برای تنفس بهتر پیشرانه در کنار ورودی هوای بلند دودکشی روی آن کار گذاشته شده است.


Dodge Ram 1500 AEV


در کابین امکان سفارش روکش‌های چرمی و انواع تزئینات در کنار مجموعه کلید‌های کنترلی مخصوص AEV روی داشبورد وجود دارد. تایرهای ۳۷ اینچی مخصوص آف‌رود در کنار رینگ‌های ۲۰ اینچ علاوه بر عملکرد بهتر در مسیرهای ناهموار، ظاهر تهاجمی به رم 1500 بخشیده‌اند. البته تیم مهندسی AEV کامپیوتر و ECU این وانت آمریکایی را برای هماهنگی با تایرهای بزرگ، تنظیم کرده است. اطلاعاتی از بهینه‌سازی پیشرانه منتشر نشده است؛ اما رم 1500 در تیپ لیمیتد (Limited) با قیمت ۵۳ هزار و ۶۹۵ دلار، از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۵.۷ لیتری همی (Hemi) با قدرت ۳۹۵ اسب بخار و ۵۵۶ نیوتن‌متر گشتاور استفاده می‌کند.

Dodge Ram 1500 AEV

پروژه‌ی جدید AEV در چند نمایشگاه تیونینگ و خودروهای آف‌رود نظر علاقه‌مندان را جلب کرده است. هنوز برنامه‌ی مشخصی برای تولید و عرضه‌ی این پکیج اعلام نشده؛ اما قیمت پایه‌ی تبدیل وانت پیکاپ رم 1500 استاندارد به غول آف‌رود AEV بدون انتخاب آپشن‌های فراوان، ۱۴ هزار و ۹۵۰ دلار اعلام شده است. بسیاری از قطعات این مدل که در تصاویر مشخص شده‌اند، مانند ورودی هوای دودکشی، چراغ‌های اضافه و روکش‌های چرمی کابین همه در قالب آپشن ارائه می‌شوند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع newatlas motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده