رندرهای تماشایی از مدل الکتریکی پورشه 911

رندرهای تماشایی از مدل الکتریکی پورشه 911

یک طراح خلاق رندرهایی جذاب از نسخه الکتریکی پورشه 911 منتشر کرده است که احتمالا با نام خودروی مفهومی پورشه 911E پس از سال ۲۰۲۲ وارد بازار شود.

علاقه‌مندان به محصولات پورشه، بی‌صبرانه منتظر رسیدن نخستین خودروی الکتریکی این برند هستند؛ اما همچنان صحبت‌و گمانه‌زنی‌ در مورد مدل الکتریکی پورشه 911 ادامه دارد. گزارشات جدید نشان می‌دهند که ما می‌توانیم نسخه پلاگین هیبرید پورشه 911 را در اوایل سال ۲۰۲۲ ببینیم؛ اما نسخه الکتریکی همچنان به‌صورت احتمال باقی مانده است. تا آن زمان باید با خودروی مفهومی پورشه روبرو شویم؛ هنرمندی خلاق با استفاده از مدل‌های کنونی پورشه 911 و نشانه‌های طراحی موجود در آن، تصورات خود را از خودروی برقی پورشه 911 منتشر کرده است که بسیار جالب به نظر می‌رسد. 

Porsche 911 Mission E / خودروی مفهومی پورشه 911 میشن E

دژان هریستوف رندرهایی از خودروی مفهومی و الکتریکی پورشه 911 میشن E ارائه می‌دهد که با الهام از خودروی میشن E طراحی شده است. با وجود غیر واقعی بودن این تصاویر، آن‌ها بسیار زیبا هستند. در نمای بیرونی نشانه‌های زیادی از سبک طراحی کوپه پورشه 911 دیده می‌شود؛ اما برخی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد  وجود دارد که آن را از نسخه بنزینی جدا می‌کند.

در ابتدا طراحی چراغ‌های جلوی خودروی مفهومی منحصربه‌فرد هستند؛ پوشش معمولی چراغ جلو حذف می‌شود و جای خود را به طرح صیقلی می‌دهد. استفاده از ورقه فلزی جای خود را به جلوپنجره مشبک می‌دهد؛ چیزی که در حال حاضر محصولات مدرن تسلا نمایش می‌دهند. با توجه به اینکه خودروی کوپه پورشه 911 موجود در این رندرها از باتری استفاده می‌کند، نیازی به جریان هوای اضافه برای پیشرانه هم نخواهد داشت.

Porsche 911 Mission E / خودروی مفهومی پورشه 911 میشن E

پروفیل جانبی خودرو با مدل استاندارد پورشه 911 مطابقت دارد، اما در عقب برخی نکات منحصربه‌فرد و جدید قابل اشاره است. چراغ‌های عقب در این طرح مفهومی در داخل چهارچوب بدنه عقب تعبیه شده است. لوازم نصب‌کردنی (مانند پوشش چراغ عقب و ...) که در مدل بنزین‌سوز کوپه پورشه 911 مورد استفاده قرار می‌گرفتند، در حال حاضر غایب هستند و جای خود را به نوار نورانی برجسته می‌دهند. این نوار که به‌جای چراغ‌های عقب عمل خواهد کرد، از یک سمت تا سمت مقابل کشیده شده است. همچنین صندوق عقب و طراحی آن، به نحو هنرمندانه‌ای با زاویه عقب خودرو هماهنگ می‌شود.

طراح این رندرهای زیبا اطلاعاتی در مورد سیستم محرکه بالقوه این خودروی مفهومی ارائه نمی‌دهد؛ اما شنیدن شایعات در مورد پورشه 911 الکتریکی چیز جدیدی نیست. با توجه به این‌که مدل پلاگین هیبریدی پورشه 911 تا سال ۲۰۲۲ وارد بازار خواهد شد، انتظار می‌رود خودروی الکتریکی با نام پورشه 911 نیز طی مدت کوتاهی پس از آن وارد بازار شود. امیدواریم که اگر پورشه بخواهد نسخه برقی پورشه 911 را تا آن زمان تولید کند، در فرآیند طراحی از برخی نشانه‌های موجود در رندرهای زیبای هریستوف بهره بگیرد.

 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده