کارخانه 56 مرسدس بنز؛ پیش‌رفته ترین خودروسازی دنیا

کارخانه 56 مرسدس بنز؛ پیش‌رفته ترین خودروسازی دنیا

مرسدس بنز قصد دارد مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین کارخانه خود را در زمینی به مساحت ۲۲۰،۰۰۰ متر مربع تاسیس کند. از این مجموعه برای تولید مدل‌های لوکس کلاس S و خودروهای الکتریکی آینده، بهره گرفته خواهد شد. 

مرسدس بنز پس از تفکیک زمین در کارخانه پیشرفته جدید خود در  اسفندماه، اکنون به دنبال مکانی تازه برای تولید نسل بعدی سدان کلاس S است؛ به همین علت ما را به توری مجازی برای معرفی خانه جدید مرسدس بنز کلاس S می‌برد. کارخانه جدید مرسدس بنز "فکتوری ۵۶" یا "کارخانه ۵۶" نام دارد و نه تنها مدل پرچمدار این خودروساز آلمانی را در آن تولید می‌کند، بلکه مجموعه کاملی از مدل‌های لوکس و مدرن خود را در آن می‌سازد که برخی از آن‌ها خودروی کاملا الکتریکی هستند.

AMG S63 Cabriolet

 ستاره سه‌پر آلمانی ادعا می‌کند که این شرکت یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین تاسیسات مونتاژ خودروی جهان را در اختیار دارد؛ این تاسیسات پیشرفته به مرسدس بنز اجازه می‌دهد که فرآیند پیچیده تولید خودرو را متحول کند، کاری که پیش از این با اختراع خودرو در سال ۱۸۸۵ توسط کارل بنز یک بار دیگر نیز انجام گرفت. هنگامی که کارل بنز کار خود را روی خودروی دوصندلی مجهز به پیشرانه تک سیلندر دو زمانه با ۰.۷۵ اسب بخار (قدرتی که آن روزها بسیار زیاد بود!) تمام کرد، اولین محصول تولیدی این شرکت پا به عرصه وجود گذاشت. کارل بنز در تاریخ ۲۹ ژانویه ۱۸۸۶ درخواست کرد که حق اختراع خودروی مجهز به پیشرانه بنزین‌سوز به نام وی ثبت شود و این اختراع جدید با شماره ثبت ۳۷۴۳۵ به عنوان گواهی تولد اولین خودروی تجاری محسوب می‌شود. اولین بار خودروی سه‌چرخ مرسدس بنز در ماه جولای همان سال به وسیله روزنامه‌ها به عموم مردم معرفی شد. 

Mercedes Benz Factory 56  / مرسدس بنز

در حال حاضر عملیات عمرانی کارخانه ۵۶ مرسدس بنز جریان دارد و به عنوان سومین پروچه بزرگ ساخت در آلمان شناخته می‌شود. این کارخانه در زمینی به مساحت بیش از ۲۲۰،۰۰۰ متر مربع (۵۴.۳۶ هکتار) یا معادل ۳۰ زمین فوتبال ساخته خواهد شد. به لطف سیستم فتوولتائیک بزرگ که در سقف کارخانه نصب می‌شود، میزان تولید گاز دی‌اکسیدکربن در مقایسه با خط تولید کنونی مرسدس بنز کلاس S در سیندلفینگن حدود ۷۵ درصد کاهش می‌یابد؛ این در حالی است که با عملیاتی شدن کارخانه ۵۶، میزان مصرف برق نیز در این تاسیسات به کمتر از ۵۰۰۰ مگاوات ساعت در سال خواهد رسید.

Mercedes Benz Factory 56  / مرسدس بنز

کارخانه ۵۶ به عنوان پنجره‌ای برای عملیات کلی مرسدس بنز خدمت می‌کند و از آن به عنوان برنامه کار و طراحی محصولات در تاسیسات سراسر جهان استفاده می‌شود. مرسدس بنز در حال حاضر در بیش از ۳۰ کارخانه به تولید خودرو اقدام می‌کند و در سال گذشته بیش از ۲.۴ دستگاه خودروی سواری و وسیله نقلیه هوشمند تولید کرد که هفتمین رکورد تولید در دنیا محسوب می‌شود. 

با این‌که اطلاعات کمی در مورد سدان پرچم‌دار مرسدس بنز کلاس S مدل ۲۰۲۰ منتشر شده است، اما می‌دانیم که در داخل کابین از پیشرفته‌ترین فناوری دنیا استفاده می‌کند. این سدان لوکس در ماه فوریه توسط دوربین‌های جاسوسی به دام انداخته شد، اما فقط نمونه اولیه‌ای بود که با انواع پوشش‌ها مخفی شده بود. مدت زیادی از ثبت برند S73 توسط مرسدس بنز نمی‌گذرد، از این رو به نظر می‌رسد که در صورت عزم جدی برای تولید، در چند مدل مختلف به بازار عرضه شود.

دانلود

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید