سوپرلوکس مفهومی ولوو S90 امبینس رونمایی شد

سوپرلوکس مفهومی ولوو S90 امبینس رونمایی شد

مدل مفهومی ولوو S90 امبینس در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی شد. این محصول لوکس، با یک صندلی در جلو همراه است تا راحتی بیشتری برای سرنشین عقب، فراهم کند.

نمایشگاه خودروی پکن ۲۰۱۸ آغاز شد و ولوو که اکنون دیگر متعلق به گروه خودروسازی چینی جیلی است، قصد دارد تا خودروی مفهومی جدید خود را بر اساس سدان پرچم‌دار S90 معرفی کند. این خودرو در ابتدا به عنوان نسخه سه نفره ممتاز (Excellence) طراحی و ساخته شد و پس از آن تغییرات متعددی در فضای داخلی خودرو صورت گرفت تا تجربه سواری را برای مسافران صندلی‌های عقب، آرامش‌بخش‌تر و لذت‌بخش‌تر کند.

Volvo S90 Ambience Concept / خودروی مفهومی ولوو S90 امبینس

برجسته‌ترین نکته در خودروی مفهومی ولوو S90 امبینس (Ambience) این است که عناصر بصری مختلفی بر اساس تم انتخاب شده مانند جنگل اسکاندیناوی، شفق شمالی، باران، مجمع‌الجزایر و دریاچه سوان در سقف خودرو نمایش داده می‌شوند. علاوه بر این تم‌ها، خودروی مفهومی ولوو S90 امبینس یک حالت نمایش شبانه نیز دارد که برای مواقع استراحت به کار می‌رود؛ همچنین حالت "آزادی" برای تقویت انرژی و نشاط بخشیدن به سرنشینان خودرو کاربرد دارد. 

Volvo S90 Ambience Concept / خودروی مفهومی ولوو S90 امبینس

سقف پویای خودروی مفهومی ولوو با صدای منتشر شده از سیستم صوتی باورز اند ویلکینز (Bowers & Wilkins) تکمیل شده است، زیرا هر تمی که کاربر از طریق برنامه کاربردی (اپلیکیشن) اختصاصی روی گوشی هوشمند انتخاب کند، قادر خواهد بود تجربه صوتی را نیز تغییر دهد. سیستم صوتی پیشرفته دارای توئیترهای کوچکی است که در زیرسری سرنشینان و داخل صندلی خودرو تعبیه می‌شوند.

برای تکمیل این پکیج، چهار عطر مخصوص وجود دارد که از یک محفظه مخصوص در کنسول مرکزی منتشر می‌شوند. هر تم به طور هنرمندانه‌ای با یکی از چهار عطر موجود ساخته شده توسط بایردو (Byredo) هماهنگ می‌شود. بایردو یک شرکت سوئدی تخصصی در زمینه تولید شمع‌های معطر، عطر و کالاهای چرمی است و در زمینه طراحی فضای داخلی خودروی مفهومی ولوو S90 امبینس با خودروساز هم‌وطن همکاری می‌کند.

Volvo S90 Ambience Concept / خودروی مفهومی ولوو S90 امبینس

در حالی که S90 امبینس تنها یک خودروی مفهومی برای ارائه در این نمایشگاه است، اما ولوو می‌گوید که قصد دارد ویژگی‌های برجسته‌ی آن را در یک سدان جاده‌ای با تمرکز بر بازار چین ارائه دهد. جمهوری خلق چین در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای فروش خودروهای ولوو شناخته می‌شود، زیرا خودروساز لوکس سوئدی سال گذشته موفق شد برای اولین بار بیش از ۱۰۰،۰۰۰ خودرو در این کشور به فروش برساند. علاوه بر این، چین نه تنها بزرگ‌ترین بازار برای فروش محصولات ولوو به شمار می‌رود، بلکه بزرگ‌ترین بازار خودروی S90 نیز شناخته می‌شود.

مارتین اندرسون مدیر ارشد بخش محصولات تجاری  شرکت ولوو می‌گوید:

این طرح مفهومی قادر است، محیطی کاملا متضاد با فضای شهری شلوغ و پرسروصدای چین برای مشتریان فراهم کند. هرچند خودروی مفهومی ولوو S90 امبینس برای یک منطقه خاص جغرافیایی طراحی خواهد شد، اما می‌توان برخی از ویژگی‌های لوکس آن را در خودروهای خودران آینده نیز به کار برد. 

ولوو پس از قرار گرفتن تحت مالکیت جیلی، با پیروی از استراتژی‌های بلندپروزانه خودروساز چینی بیش‌تر به سمت بازار شرق آسیا متمایل شده است. طی ماه‌های اخیر اخبار زیادی از حضور ولوو در بازار خودروی چین منتشر می‌شود و به نظر می‌رسد که در آینده نیز شاهد خبرهای بیش‌تری باشیم. 

 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده