لیموزین لوکس رئیس جمهور روسیه رونمایی شد

لیموزین لوکس رئیس جمهور روسیه رونمایی شد

اردیبهشت امسال، ولادیمیر پوتین چهارمین تحلیف دوران ریاست جمهوری خود را با لیموزین جدید ساخت روسیه جشن می‌گیرد.

چند سالی است که لیموزین لوکس و ویژه‌ی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، مراحل توسعه و پیش تولید خود را می‌گذارد. بر اساس اخبار منتشرشده از خبرگزاری راشا تودی، مراحل ساخت پروژه‌ی لیموزین مخصوص رئیس جمهور روسیه، که با نام کورتژ (Kortezh) شناخته می‌شود، در طی دو هفته‌ی آینده به پایان می‌رسد. دنیس مانتوروف، وزیر صنعت و تجارت روسیه در مصاحبه با راشاتودی، از به پایان رسیدن تست‌های تصادف لیموزین رئیس جمهور خبر داد. بر اساس گفته‌های مانتوروف، این لیموزین لوکس در مراسم تحلیف چهارمین دوره‌ی ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین، به تاریخ دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری برای اولین در مقابل عموم به نمایش گذاشته خواهد شد.

لیموزین ولادیمیر پوتین

مانتوروف می‌گوید:

فناوری‌ها و فوت‌وفن ساخت این خودرو بسیار تأثیرگذار بوده‌اند. این خودرو به‌زودی به نمایش عمومی گذاشته خواهد شد. کارشناسان می‌توانند در نمایشگاه خودروی بین‌المللی مسکو که در پاییز برگزار می‌شود، نگاه نزدیک‌تری به خودرو داشته باشند.

پروژه‌ی «کورتژ» از سال ۲۰۱۲، به‌منظور ساخت خودروهای لوکس و ایمن دولتی روسیه آغاز شد. لیموزین ریاست جمهوری، قبل از مراسم تحلیف و تا دهم اردیبهشت‌ماه به کاخ کرملین تحویل داده خواهد شد. بر اساس گزارشات منتشرشده، ولادیمیر پوتین از نزدیک شاهد پیشرفت مراحل ساخت و توسعه‌ی این لیموزین بوده و حتی پیش از ساخت مدل نهایی، با نسخه‌های پروتوتایپ و اولیه‌ی آن رانندگی کرده است.

لیموزین ولادیمیر پوتین

همانطور که کاملاً قابل درک است، اطلاعات دقیق و کاملی از مشخصات این لیموزین در دسترس نیست؛ اما حداقل از پیشرانه‌ی آن می‌توان مطمئن بود. لیموزین پوتین از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۴.۶ لیتری توربوشارژ با قدرت ۵۹۲ اسب بخار و گشتاور ۸۸۱ نیوتن‌متر استفاده می‌کند. برخلاف پیشرانه که توسط مهندسان پورشه طراحی و ساخته شده، گیربکس ۹ سرعته‌ی اتوماتیک این لیموزین، کاملاً حاصل تلاش مهندسان روسی است. به‌طور کلی در پروژه‌ی کورتژ، مهندسان روسی با تیم‌های ویژه‌ از برندهای پورشه و بوش (Bosch) همکاری داشته‌اند. احتمالاً تجهیزات استاندارد این نوع خودروها، مانند سیستم هوارسانی داخلی، جعبه‌ی ویژه‌ی خون جهت شرایط اضطراری و پنل‌های ضد گلوله در خودروی مخصوص پوتین وجود خواهد داشت. به‌عنوان مثال خودروی لوکس دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، توانایی مقاومت در برابر سلاح‌های پرتاب‌کننده‌ی موشک کوچک مانند RPG دارد.

لیموزین ولادیمیر پوتین

به‌ نظر می‌رسد که پروژه‌ی کورتژ و لیموزین پوتین، آغازی موفقیت آمیز برای استارتاپ داخلی باشد. پلتفرم استفاده‌شده در این لیموزین، اساس خودروهای جدید دولتی روسیه در کلاس‌های مختلف چندمنظوره، سدان و حتی شاسی‌بلند را تشکیل خواهد داد. در واقع این استارتاپ با تولید هزار دستگاه خودروی دولتی در سال جاری، به تولید خودرو برای فروش در بازار روی خواهد آورد. با سرمایه‌گذاری ۱۱۹ میلیون دلاری روسیه، تیم مهندسی مسئول ساخت لیموزین پوتین، در سال ۲۰۱۹ به بازار خودروی این کشور وارد می‌شود.

لیموزین ولادیمیر پوتین

دولت روسیه پیش از این نیز از خودروهای ساخت داخل، مانند ZIL-41047 استفاده کرده بود. اما از سال ۱۹۹۱، کاخ کرملین میزبان خودروهای ساخت آلمان بوده است. پروژه‌ی کورتژ باهدف وارد کردن خودروهای داخلی به ناوگان دولتی و کنار زدن خودروهای خارجی آغاز شد. تا به‌امروز، ۱۴ دستگاه خودروی روسی پروژه‌ی کورتژ در گاراژ کرملین پارک شده‌اند. پس از مجهز شدن دولت روسیه، از سال آینده‌ی میلادی خودروهای سری کورتژ برای فروش در دیگر کشورهای جهان نیز در دسترس خواهند بود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده