مزدا CX-3 مدل ۲۰۱۹ رونمایی شد

مزدا CX-3 مدل ۲۰۱۹ رونمایی شد

مدل جدید کراس اور مینی مزدا CX-3 با پیشرانه‌ی بهینه‌‌‌شده و کابین راحت‌تر، در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۸ رونمایی شد.

مدل ۲۰۱۹ کراس‌اور کامپکت کوچک و خوش‌ساخت مزدا CX-3 با تغییرات جزئی در بدنه و قوای فنی در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۸ رونمایی شد.مدل سال گذشته مزدا CX-3 که پیشرفت قابل توجهی کرده بود، جای خود را با مدل ۲۰۱۹ که عمدتاً در بخش راحتی سواری، استفاده از متریال باکیفیت‌تر در کابین و البته پیشرانه و قوای محرکه تغییر داشته است، تعویض خواهد کرد.

Mazda CX-3 2019 / مزدا

مدل جدید CX-3 از همان پیشرانه‌ی اسکای‌اکتیو جی ۴ سیلندر ۲ لیتری مدل فعلی بهره می‌برد که حالا ۱۴۸ اسب بخار قدرت و ۲۰۱ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این پیشرانه‌ی تنفس طبیعی در مدل فعلی با قدرت ۱۴۶ اسب بخار و ۱۹۸ نیوتن‌متر گشتاور همراه است. تیم مهندسی مزدا ادعا می‌کند که بهینه‌سازی پیشرانه‌ی ۲ لیتری علاوه بر قدرت و گشتاور بیشتر، مصرف سوخت کمتری به دنبال دارد. البته در حال حاضر جزئیات دقیق عملکرد فنی این پیشرانه اعلام نشده است.


Mazda CX-3 2019 / مزدا

مدل جدید CX-3 در بخش طراحی بدنه نیز تغییرات جزئی داشته است. جلوپنجره‌ی مدل ۲۰۱۹ برخلاف طرح شیارهای مستقل، از نوارهای دوگانه افقی تشکیل شده و زوایای کروم جلو پنجره نیز شدیدتر شده است. برای جلب توجه بیشتر، CX-3 در بخش‌هایی مانند اطراف پنجره‌های سرنشینان و چراغ مه‌شکن با رنگ سیاه تزئین شده است. در نمای عقب، بیش از هر چیزی طرح دایره شکل جدید چراغ‌ها اصلی (مدل قبلی مستطیل‌شکل بود) جلب توجه می‌کند. پایان‌بخش نمای بیرونی مزدا CX-3، رینگ‌های جدید ۱۸ اینچی و رنگ قرمز کریستالی است که پیش از این به همراه مدل‌های دیگر این برند محبوب ژاپنی مانند MX-5 و CX-5 ارائه شده بود.

Mazda CX-3 2019 / مزدا


کابین کراس اور مینی مزدا در جلو با حذف ترمزدستی سنتی و تعویض آن با نوع برقی، جادارتر شده  که همین امر، وجود کنسول مرکزی و نصب تکیه‌دهنده‌های دست بزرگ‌تر بین دو سرنشین جلو را ممکن کرده است. علاوه بر این راننده و سرنشین جلو به لطف وجود صندلی‌های پلی‌اورتان جدید، سواری راحت‌تری را تجربه خواهند کرد. سرنشینان عقب نیز با داشتن کنسول مرکزی جدید به همراه جالیوانی و البته پنل‌های در و شیشه‌های نازک‌تر، سفر راحت‌تر و بی‌سروصداتری خواهند داشت. تیپ‌های گران‌تر مزدا CX-3 جدید به صندلی‌های تمام چرم با رنگ‌های سفید یا سیاه و روکش چرم مصنوعی مخمل‌نما در داشبورد و درها مجهز شده‌اند.

مزدا CX-3 مدل ۲۰۱۹ در پایان بهار سال جاری میلادی به فروش گذاشته می‌شود. قیمت رسمی تیپ‌های مدل جدید، با نزدیک شدن به موعد عرضه‌ی آن به بازار جهانی اعلام خواهد شد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده